Buzdolabı Alarm Veriyor Bip Sesi

Buzdolabı Alarm Veriyor ise Buzdolabınızın herhangi bir ses çıkarmıyor mükemmel çalıştığını biliyorsunuz. Öte yandan, bir bip sesi cihazda bir sorun olduğunu gösterir. Birkaç dakika içinde çözebileceğiniz küçük bir sorun veya profesyonel dikkat gerektiren çok daha karmaşık bir şey olabilir.Buzdolabı Neden Alarm Verir

Buzdolabı Alarm Veriyor Çözüm Ve Arızaları

Buzdolabınızın herhangi bir ses çıkarmadığı zaman kusursuz çalışma düzeninde olduğunu biliyorsunuz. Diğer taraftan, bir bip sesi, cihazla ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Dakikalar içinde çözebileceğiniz küçük bir sorun olabilir veya profesyonel dikkat gerektiren çok daha karmaşık bir şey olabilir.

Buzdolabı İkaz Sesi

Yapmanız gereken ilk şey, bip sesinin ne anlama geldiğini ve bunu durdurmak için neler yapabileceğinizi anlamak için buzdolabı kılavuzunu kontrol etmektir. İlgili bilgileri bulamıyorsanız, buzdolabının fişini birkaç saniyeliğine fişten çekin ve tekrar takın. Eğer küçük bir aksaklık olursa, buzdolabının bip sesi kesmesi gerekir.

Ancak, bipleme devam ederse, aşağıdakileri hızlı bir şekilde kontrol edin:

 1. Buzdolabının ve derin dondurucunun aşırı doldurulup doldurulmadığını kontrol edin: Bu bölmelerin aşırı doldurulması , kapıların düzgün kapanmasını önleyecek ve buzdolabının bir bip sesi çıkarmasına neden olacaktır.
 2. Buzdolabı kapısı contalarını kontrol edin: Kırılmış veya hasarlı kapı contaları buzdolabının kapanmasını önleyebilir. Lastikler kirliyse bu da olabilir. Kapı contalarını yumuşak bir bezle ve ılık sabunlu suyla temizleyin ve buzdolabı kapılarını kapatın. Kapı hala aralıklı görünürse, kapı contalarını değiştirmeniz gerekir. Ayrıca, dahili kapı alarmının (buzdolabı kapısı birkaç dakikadan fazla açıksa kapanacak olan) tetiklenmiş olması da mümkündür. Bunun nitelikli bir tamir teknisyeni tarafından görülmesi gerekir. Kadar bir teknisyeni arayabilir, tüm yiyecek maddelerini başka bir serin yere aktarabilirsiniz.
 3. Buzdolabı balansını kontrol edin: Düzgün çalışması için buzdolabının düz bir yüzeye yerleştirilmesi gerekir. Buzdolabında hafif bir eğim bile bip alarmı verebilir. Buzdolabının eşit şekilde dengeli olup olmadığını kontrol edin.
 4. Buzdolabının dış yüzeyinin normalden daha sıcak olup olmadığını kontrol edin : Uygun havalandırmaya izin vermek için buzdolabı ve duvarlar arasında yeterli mesafe olup olmadığını kontrol edin. Bunu zaten sağladıysanız ve buzdolabının dış kısmı normalden daha sıcak görünüyorsa, bir cihaz mühendisi bu soruna bakın. Bip sesi devam ederse, buzdolabını kapatın.
 5. Dondurucuyu kontrol edin: Eğer buzdolabınız otomatik buz çözme fonksiyonuna sahip değilse, buzdolabında aşırı buz birikmesi bipleme alarmına neden olabilir. Buz kutusunda veya dondurucuda çok fazla buz birikmesi varsa, buzdolabını kapatın ve buzun erimesine izin verin. Buzdolabının buzları çözüldüğünde, bip sesi durmalıdır.
 6. Bir servise devre kartını kontrol ettirin: Cihazın devre kartında bir sorun olabilir. Eğer öyleyse, büyük olasılıkla değiştirme ihtiyacı olacaktır.

Lütfen buzdolabının kapısının kapalı olduğundan ve içindeki sıcaklığın çok yüksek olmadığından emin olun. Eğer bip sesi devam ederse, lütfen üniteyi yaklaşık 60 dakika boyunca güç kaynağından çıkararak sıfırlayın.

Sonraki Servis Önceki Servis
7 Yorum
 • Teknik Servis
  Teknik Servis 5 Ekim 2020 18:21

  Profilo Derin dondurucu alarm ötüyor

  Vestel buzdolabı sürekli ötüyor

  Profilo Buzdolabı resetleme

  Profilo Buzdolabı ışıkları yanıp sönüyor

  Profilo derin dondurucu ışığı yanıp sönüyor

  Samsung buzdolabı Power Freeze alarm

  Vestel buzdolabı bip sesi

  Vestel Buzdolabı SR Alarm veriyor

  • Adsız
   Adsız 27 Şubat 2023 09:07

   Samsung buzdolabı power freeze alarmı devamlı ötüyor sebebi nedir

 • Teknik Servis
  Teknik Servis 5 Ekim 2020 18:21

  Vestel Buzdolabı SR Alarm veriyor

  Vestel buzdolabı bip sesi

  Bosch Buzdolabı alarm ışığı kırmızı yanıyor

  Siemens KG57NP72NE alarm kapatma

  Profilo Derin dondurucu alarm ötüyor

  Vestel Buzdolabı ünlem işareti yanıp sönüyor

  Samsung buzdolabı Power Freeze alarm

  Profilo Buzdolabı ışıkları yanıp sönüyor

 • Ahmet Tolu
  Ahmet Tolu 5 Mayıs 2021 23:01

  Buzdolabı sürekli bip sesi var buzluk normal hava kanalları açık. Dolap kısmını ayarlayan dijital gösterge turbo ya geçiyor. Normal e geliyor tekrar bip sesi turbo ya geçiyor napabiliriz

 • Unknown
  Unknown 22 Temmuz 2021 02:26

  Buz dolabına kurban etlerini poşetleyip yerleştirdikten sonra didit didit ikazı gelmeye başladı. Fişini çekip bekledik ses gene devam ediyor acaba fazlamı doldurduk

 • Unknown
  Unknown 22 Temmuz 2021 09:59

  Buz dolabı na etleri pilastik kutularla etleri doldurduktan sonra sürekli olarak bip sesi geliyor ne yapmalıyım

 • Unknown
  Unknown 9 Ocak 2022 16:59

  Arçelik buzdolabından kapağını açıp kapatırken bibibip diye ses geliyor neden olabilir acaba

Yorum Yap
comment url