AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Giderme AEG markası bir asırdan uzun süredir varlığını sürdürmektedir. Emil Rathenau adında yetenekli bir mühendis tarafından bulundu. 1883 yılında elektrik lambalarının üretimini başlattı. Şirket, 1887 yılında adını almıştır (Allgemeine Elektricitäts Gesellschaft). Şirket Alman elektrifikasyon gelişiminde büyük katkı sağlamıştır. Ve 1889’da, ilk elektrikli aletler Berlin’deki uluslararası sergide sunuldu.AEG Bulaşık Makineleri hata kodları açıklamaları aşağıda bulunmaktadır. Bulaşık makinesindeki hata kodunuz aşağıda yoksa Alt kısımda bulunan yorum yaz bölümüne yorum yazarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

AEG Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Günümüzde AEG markası, fonksiyonel ve çok güvenilir olduğu düşünülen mükemmel bir üne ve yüksek kaliteli ürününe dünya çapında tanınır. Geliştiriciler, malların ergonomisine ve tasarımına özel bir önem veriyorlar. Ana personel şirketi geliştirir ve en son teknik gelişmeleri ve yenilikleri kullanarak çıkışını iyileştirmeye çalışır.

Bulaşık makineleri markanın ürünlerinden biridir. Ancak böyle çağdaş ve dayanıklı bir makine bile aniden kırılabilir. Bu durumda onarım çalışmaları gereklidir. Bu bölümde AEG bulaşık makineleri hata kodlarını bulabilirsiniz Bu bilgi, hasarın nedenini belirlemenize yardımcı olacak ve nasıl onarılacağını size bildirecektir.

AEG Lavamat Triatlon 60820 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

SEMPTOMMUHTEMEL NEDENÇÖZÜM
Seçilen program için program göstergesi yanıp sönüyor ve WATER göstergesi yanıyor: bulaşık makinesinde su akmıyor.Dokunma kireç ölçekli bloke veya kürklüdür.Temiz musluk.
Dişli hortum tertibatındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir.Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
Multidisplay’de arıza kodu C2 görüntülenir. Seçilen yıkama programı için program göstergesi yanıp sönüyor.Lavabo çıkışı tıkalı.Lavabo çıkışını temizleyin.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
Multidisplay’de arıza kodu C3 görüntülenir.Kaçak önleme sistemi tetiklendi.Musluğu kapatın ve yerel AEG Sevice Force Center’ınıza başvurun.
FİLTRE göstergesi yanıyor.FILTER göstergesi sadece bulaşık makinesindeki filtreyi zaman zaman kontrol etmenizi ve gerekiyorsa temizlemenizi hatırlatır. Filtrenin kirlenme miktarından bağımsız olarak düzenli aralıklarla yanar.Gösterge, bir sonraki yıkama programının başlangıcında otomatik olarak söner.

AEG OKO Favorit 54750 VI Bulaşık Makinesi Hata Kodları

HATA KODUMUHTEMEL NEDENÇARE
” RINSE & HOLD ” ve ” NORMAL 65 ° ” gösterge ışıkları yanıp sönüyorSu musluğu kapalı.Su musluğunu açın.
Ana şebeke suyu kesildi.Kaynağın geri yüklenmesini bekleyin.
Giriş hortumu ezilebilir veya bükülebilir.Hortumu doğru şekilde yeniden konumlandırın.
Giriş hortumu tıkalı olabilir.Su kaynağını kapatın ve filtreyi temizleyin.
” INTENSIVE 70 ° ” ve ” NORMAL 65 ° ” gösterge ışıkları yanıp sönüyorBoşaltma hortumu ezilebilir veya bükülebilir.Boşaltma hortumu uzatması doğru değil.Boşaltma hortumunu doğru şekilde yeniden konumlandırın. Atıklara bağlanmak için talimatları izleyin.
Lavabo tıkanmış olabilir.Tıkanıklıkları temizle.
” NORMAL 65 ° ” gösterge ışığı yanıp sönüyorSele karşı koruma aktiftir.Su musluğunu kapatın ve Servis Gücü Merkezi’ne başvurun.
Diğer gösterge ışıkları veya gösterge ışıkları kombinasyonları yanıp sönerGenelKapıyı açın, bulaşık makinesini kapatın, tekrar açın ve bir yıkama programı başlatın. Arıza kodu tekrar belirirse, Servis Gücü Merkezi ile irtibat kurun.

AEG OKO Favorit 6281 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

ARIZAMUHTEMEL NEDENÇARE
Seçilen program için program göstergesi yanıp sönüyor ve gösterge yanıyor: bulaşık makinesinde su akmıyor.Dokunma kapalı.Musluğu açın.
Su giriş valfindeki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir.Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
Multidisplay’de arıza kodu C2 görüntülenir.Seçilen yıkama programı için program göstergesi yanıp sönüyor.Sifon engellendi.Temiz sifon.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
Multidisplay’de arıza kodu C3 görüntülenir.Kaçak önleme sistemi tetiklendi.Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.

Göstergesi yanıyor.

Gösterge sadece gerekirse temizlemek için, zaman zaman bulaşık makinesinde filtresini kontrol ve hatırlatmak için tasarlanmıştır. Filtrenin kirlenme miktarından bağımsız olarak düzenli aralıklarla yanar.

Gösterge, bir sonraki yıkama programının başlangıcında otomatik olarak söner.

AEG 55750 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

HATA KODLARIOLASI NEDENLER
birSu musluğu kapalı, giriş hortumu filtresi bloke
CTahliye hortumu, kaba veya ince süzgeç veya lavabo tuzağı bloke
ESu basıncı çok düşük, su musluğu tamamen açılmamış, giriş hortumu veya girişi yeni filtre tıkalı, makine su kaybediyor.
E2AEG Servis kuvvetini arayın
‘HAEG Servis kuvvetini arayın
LAEG Servis kuvvetini arayın

AEG OKO Favorit 8080 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

SORUNNEDENİ / ÇÖZÜM
Mesaj SPRAY ARM yanıyor ve sesli bir sinyal duyuluyor.– Bir veya her iki püskürtme kolu serbestçe dönmüyor. Çanak çömlekleri yeniden düzenleyin.
Mesaj SU ışığı yanıyor ve yanıp sönüyor. Su girişi engellendi.– Su musluğu açık mı?
– Su bağlantısına giden boru bağlantısındaki ağ tıkanmış mı? gerekirse, ağları temizleyin.
– Su giriş hortumu bükülmüş mü? Boru bağlantısını kontrol ediniz (“Bağlantı” bölümüne bakınız).
Makine kapalıyken bile sürekli bir ton (Aqua-Alarm) duyulabilir.– Taşkın koruma sistemi devrede. Çalışırken, F3 arıza mesajı çoklu ekranda görünür.
Önce su musluğunu kapatın, ardından elektrik fişini çekin. Kablolama durumunda: elektrik beslemesini kapatın, sigortayı çıkarın ve bağlantıyı kesin.Arızayı kaydetmek için AEG Müşteri Hizmetleri Departmanı’nı arayın.
Multidisplay bir hata mesajı gösterir, örneğin FO … F8 veya FR . Basılı program tuşunun yanındaki aydınlatılmış kelimeler yanıp söner. Program aşaması ışıklarından bir veya daha fazlası yanar veya program ilerleme göstergesinde yanıp söner.– F2 arıza mesajı durumunda : bkz. (*)
– Diğer tüm arıza göstergeleri: Arıza mesajını ve hangi lambaların yandığını not edin ve Müşteri Hizmetleri Departmanını arayın.
Arıza mesajı programın durmasına neden oluyorsa, programa basın, ancak yanıp sönen ışığın yanındaki ton tuşu Program daha sonra sonuna kadar devam edecek ve su makineden pompalanacak.
Multidisplay (*) Arıza F2 , aydınlatılmış program adı yanıp söner, program durur, KURUM yanar ve program ilerleme göstergesinde yanıp söner. Su çıkışı engellendi.– Boşaltma hortumu bükülmüş mü? Boru bağlantısını kontrol edin.
– Boşaltma hortumu doğru takılmış mı? (Bkz. Bölüm “Bağlantı”)
– Lavabo kapanı tıkalı mı? Gerekirse, lavabo tuzağını temizleyin.
FILTER mesajı yanıyor– Bulaşık makinesinin altındaki filtreler kirli. (Bkz. “Filtrelerin Temizlenmesi” bölümü).
Mesaj DOOR yanıyor– Kapı düzgün kapatılmamış. Kapıyı tamamen kapatın.
Bulaşıklar temizlenmiyor– Yemeklerin çeşidi ve silaj seviyesi için uygun bir program seçtiniz mi? (“Program Rehberi” bölümüne bakınız)
– su spreylerinin tüm eşyalara ulaşması için bulaşıkları yüklemiş misiniz? Çanak çömlekler aşırı yüklenmemelidir (Bkz. Bölüm “Yemekleri yükleme”)
– Püskürtme kolları bulaşık makinası veya çatal bıçak takımı tarafından engellenmişse ?
– Lütfen dikkat: Üst sprey kolu kullanılmadığında eğilir. Bu, tüm suyun damlatılmasına izin verir. Operasyonda, otomatik olarak yatay pozisyonda çalışır.
– Filtre grubundaki tüm filtreler temiz mi? Tüm filtreler doğru şekilde yerleştirilmiş mi? (Bkz. “Filtrelerin Temizlenmesi”)
– Doğru miktarda deterjan eklediniz mi? (Bulaşık Deterjanı Doldurma bölümüne bakınız)
– Çıkış borusu doğru takılmış mı? (Bkz. Bölüm “Bağlantı”)
– Tuz haznesinde hala tuz var mıdır? Tuzsuz, su yumuşatılmamıştır. 4o Clarke’dan daha büyük su sertliği bulaşıklar üzerinde kalsiyum oluşumuna yol açabilir (Bkz. “Tuz Yeniden Doldurma”)
– Su yumuşatma ünitesi yerel su sertliğine göre ayarlandı mı? (Bkz. “Su Yumuşatma Ünitesinin Ayarlanması” bölümü)

AEG OKO Favorit 80800 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 • Çoklu ekran C2 arıza kodunu gösteriyorsa veya WATER (WATER; EAU), KAPI (DEUR; PORTE) veya SPRAY ARM (SPROIEARM; BRAS) göstergesi yanıyorsa, arızayı kendiniz çözebilirsiniz. C2  hatasını ve hatayı WATER (WATER; EAU) ekranındaki arızayı giderdikten sonra , başlatılan yıkama programının düğmesine basın. Yıkama programı devam ediyor. Arıza kodu tekrar görüntülenirse, müşteri servisine başvurun.
 • Belirtilen tüm diğer arızalar için lütfen arıza kodunu bildiren müşteri servisine başvurun.
ARIZAMUHTEMEL NEDENÇARE
Seçilen programın program gösterimi yanıp söner, ekranda WATER (WATER; EAU) yanar ve sürekli olarak tekrarlanan bir uyarı sesi duyulabilir. Bulaşık makinesine su girmez.Dokunma kireç ölçekli bloke veya kürklüdür.Temiz musluk.
Su giriş valfindeki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir.Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
Seçilen programın program gösterimi yanıp söner, multidisplay arıza kodunu gösterir ve sürekli olarak tekrarlanan uyarı sesleri duyulabilir.Sifon engellendi.Sifonu temizle.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
Multidisplay arıza kodunu gösterir ve sürekli olarak tekrarlanan uyarı sesleri duyulabilir.Anti-sel sistemi tetiklendi.Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.
Bir yıkama programı sırasında, SPRAY ARM (SPROIEARM; BRAS) ekranı yanar ve aynı anda daha uzun bir uyarı sesi duyulabilir.Ortadaki püskürtme kolu sıkışmış.Kapıyı dikkatlice aç. Kapı açıldığında sıcak buhar kaçabilir.Haşlanma riski vardır! Alt sepet içindeki tabakları ve çatal bıçak takımlarını orta sprey kolunun serbestçe dönebilmesini sağlayın. Bulaşık makinesinin kapağını kapatın.
Ekran DOOR (DEUR; PORTE) yanar.Bulaşık makinesinin kapısı açık.Bulaşık makinesinin kapağını kapatın.
FİLTRE (Zeff; FİLTRE) gösterge yanar.FİLTRE ekran sadece zaman zaman ve gerektiğinde bunları temizlemek için bulaşık makinesinde filtreleri kontrol etmek hatırlatmak için hazırlanmıştır. Filtrelerin temizliğine bakılmaksızın düzenli aralıklarla yanar.Gösterge, bir sonraki yıkama programının başlangıcında otomatik olarak söner.

AEG OKO Favorit 64800 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Sesli bir alarm, alarmın etkinleştirildiğini bildirir, ekranda aşağıdaki yanıp sönen alarmlardan biri görünür: AL1 – AL2 – AL3 – AL4 – AL5 – AL6 – AL7 ve devam eden fazın gösterge ışığı yanıp söner. Bulaşık makinesinde muhtemelen kendinizi düzeltmek için bir arızanın göstergesidir.

 • bulaşık makinesini kapatmak için Açma / Kapama düğmesine basın
 • Kapıyı açınız ve aşağıdaki önerilen düzeltici işlemleri gerçekleştiriniz.
HATA KODUMUHTEMEL NEDENÇARE
“Açık kapı” gösterge ışığı yanıp sönerKapı düzgün kapatılmamış.Kapıyı kapat.
“Su musluğu” göstergesi ışığı yanıp söner ve / veya AL5 alarmıSu musluğu kapalı.Su musluğunu açın.
Ana şebeke suyu kesildi.
Giriş hortumu ezilebilir veya bükülebilir.Hortumu doğru şekilde yeniden konumlandırın.
Giriş hortumu tıkalı olabilir.Su kaynağını kapatın ve filtreyi temizleyin.
Alarm AL6Boşaltma hortumu ezilebilir veya bükülebilir.Boşaltma hortumu uzatması doğru değil.Boşaltma hortumunu doğru şekilde yeniden konumlandırın. Atıklara bağlanmak için talimatları izleyin.
Lavabo tıkanmış olabilir.Tıkanıklıkları temizle.
Alarm AL4Sele karşı koruma aktiftir.Su musluğunu kapatın ve Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Alarmlar AL1-AL2-AL3-AL7-AL8GenelKapıyı açın, bulaşık makinesini kapatın, tekrar açın ve bir yıkama programı başlatın.Arıza kodu tekrar belirirse Servis Merkezi ile iletişim kurun.

AEG OKO Favorit 5270I Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 • Eğer 

  veya 

  program ilerleme göstergesindeki gösterge yanıp söner, muhtemelen arızayı kendiniz giderebilirsiniz. Bir 

  veya 

  arızayı giderdikten sonra , başlatılan yıkama programının düğmesine basın. Yıkama programı devam ediyor. Arıza tekrar görüntülenirse, müşteri servisine başvurun.

 • Program ilerleme göstergesindeki diğer program adımları göstergeleri yanıp sönüyorsa, lütfen müşteri hizmetlerine başvurun ve belirtilen hatayı bildirin.
ARIZAMUHTEMEL NEDENÇARE

Program ilerleme göstergesi yanıp sönüyor: bulaşık makinesine su akmıyor.

Dokunma kapalı.Musluğu açın.
Su giriş valfindeki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir.Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.

Program ilerleme ekranında yanıp söner.

Sifon engellendi.Temiz sifon.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.

ve 

program ilerleme ekranında aynı anda yanıp sönüyor.

Kaçak önleme sistemi tetiklendi.Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.

AEG OKO Favorit 4270 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 • Eğer END veya KURUTMA programı ilerleme ekranda gösterge yanıp söner, muhtemelen hataya çözebileceiniz. Bir END veya DRYING hatası düzeltildikten sonra , başlatılan yıkama programı için düğmeye basın. Yıkama programı devam ediyor. Arıza tekrar görüntülenirse, müşteri servisine başvurun.
 • Program ilerleme göstergesindeki diğer program adımları göstergeleri yanıp sönüyorsa, lütfen müşteri hizmetlerine başvurun ve belirtilen hatayı bildirin.
ARIZAMUHTEMEL NEDENÇARE
SON programı ilerleme ekranda yanıp sönüyor: hiç su bulaşık makinesi içine çalışıyor.Dokunma kireç ölçekli bloke veya kürklüdür.Temiz musluk.
Su giriş valfindeki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir.Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
KURULUM program ilerleme göstergesi yanıp sönüyor.Sifon engellendi.Temiz sifon.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
Program ilerleme göstergesinde END ve DRYING aynı anda yanıp söner.Kaçak önleme sistemi tetiklendi.Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.

AEG GS60BF221 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

HATA KODLARISEBEB OLMAK

– Cihaz su ile doldurmuyor.
– Cihaz suyu tahliye etmez.

– Taşma önleyici cihaz açık.

AEG Favorit F89088VI-S Bulaşık Makinesi Hata Kodları

HATAAÇIKLAMA
E1Acquastop hatası
Anti-sel sistemi devreye girdi (sadece bu özelliğe sahip modellerde). Su sızıntısı durumunda devreye girer. Teknik yardım servisine başvurun.
E2

Güvenlik seviyesi
Su seviyesini bulaşık makinesinde sınırlayan sistem devreye girmiştir. Mevcut programı kes. Bulaşık makinesini kapatın, tekrar açın, yeni bir program yapın ve başlat tuşuna basın. Sorun devam ederse, teknik destek servisine başvurun.
E3Su ısıtma arızası Su
ısıtılmamış veya yanlış şekilde ısıtılmıştır. Yıkama programını tekrarlayın; Sorun devam ederse, teknik yardım servisine başvurun.
E 4

Su sıcaklığı izleme arızası
Mevcut programı durdurun. Bulaşık makinesini kapatın, tekrar açın, yeni bir program yapın ve başlat tuşuna basın.Sorun devam ederse, teknik destek servisine başvurun.
E5Su girişi arızası
Cihaz su almıyor veya yanlış yapıyor. Su bağlantılarının doğru olduğundan, su kaynağı musluğunun açık olduğundan ve filtrenin tıkanmadığından emin olun. Sorun devam ederse, teknik destek servisine başvurun.
E6

Su pompası arızası
Cihaz, suyu dışarı pompalamıyor veya yanlış yapıyor. Boşaltma hortumunun bükülmediğinden veya ezilmediğinden ve sifonun ve filtrelerin tıkanmadığından emin olun. Sorun devam ederse, teknik destek servisine başvurun.
E 7Türbin akış regülatörü arızası
(sadece bu özelliğe sahip modellerde) Cihaz, gelen suyun miktarını tam olarak ölçemiyor. Mevcut programı durdurun ve bulaşık makinesini kapatın. Tekrar açın, yeni bir program başlatın ve başlat tuşuna basın. Sorun devam ederse, teknik destek servisine başvurun.
E8

Alternatif yıkama sistemi arızası
Mevcut programı durdurun ve bulaşık makinesini kapatın. Tekrar açın, yeni bir program başlatın ve başlat tuşuna basın.Sorun devam ederse, teknik destek servisine başvurun.
E9Su giriş sistemi arızası
Teknik yardım servisine başvurun.

Bir alarm durumu oluşursa, bulaşık makinesi mevcut programı durdurur ve arızayı bildirir.

 • E1, E2, E3, E4, E8, E9 alarmları mevcut programı derhal sonlandırır.
 • E5, E6 alarmları mevcut programı durdurur ve problem ortadan kaldırıldıktan sonra döngüye devam eder.
 • Döngü sonunda E7 alarmı görüntülenir, ancak bulaşık makinesinin çalışmasını tehlikeye atmadığı için tamamlanır.

Bir alarmı “sıfırlamak” için: kapıyı açın veya kapatın veya cihazı tekrar açıp tekrar kapatın. Bu noktada, bulaşık makinesi tekrar programlanabilir.

AEG Favorit 88080 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

ARIZAMUHTEMEL NEDENÇARE
Ekranda sürekli olarak tekrar edilen 1 kısa uyarı tonu duyulabilir: TAP AÇSu musluğu kireçli veya arızalı olarak bloke edilir.Su musluğunu kontrol edin ve gerekirse onarın.
Musluk kapalı.Musluğu aç.
Musluktaki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir.Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Yıkama bölümünün altındaki filtreler bloke edilir.Bulaşık yıkama döngüsünü iptal edin (bakınız bölüm: Bir bulaşık yıkama döngüsünün başlatılması); Temiz filtreler (bkz. bölüm: Filtrelerin temizlenmesi).
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortumun konumunu kontrol edin.
Ekranda sürekli olarak tekrar eden 2 kısa uyarı tonu duyulabilir: DRAIN BLOCKED (Bulaşık makinesinin dahili dağıtıcısında su var)Lavabo çıkışı tıkalı.Lavabo çıkışını temizleyin.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortumun konumunu kontrol edin.
Ekranda sürekli olarak tekrarlanan 3 kısa uyarı tonu duyulabilir: SERVICE CODEAnti-sel sistemi tetiklendi.Önce su musluğunu kapatın, ardından cihazı kapatın ve Müşteri Hizmetleri Departmanına başvurun.
Ekranda 1 uzun uyarı sesi duyulabilir:SPRAYARM BLOCKEDÜst sepet püskürtme kolu bloke edilir.Kapıyı dikkatlice aç. Kapı açıldığında sıcak buhar çıkabilir. Haşlanma riski vardır.Sepetlerdeki tabakları ve çatal bıçakları, yukarıdaki püskürtme kolu serbestçe dönebilecek şekilde düzenleyin. Bulaşık makinesinin kapağını kapatın.
Ekranda: LÜTFEN KAPATINBulaşık makinesinin kapısı açık.Bulaşık makinesinin kapağını kapatın.
Döngü başlamıyor.Elektrik fişi takılı değil.Elektrik fişini takın.
Evin kablo sisteminde bir sigorta arızalı.Sigortayı değiştirin.
Gecikmeli başlatma zamanlayıcısı olan bulaşık makinesi modelleri için: Başlangıç ​​zamanı seçildi.Bulaşıklar hemen yıkanacaksa, gecikme başlangıcını iptal edin.

AEG Favorit Aktif AA Bulaşık Makinesi Hata Kodları

 • Ekrandaki üst veya orta ışık yanıp sönüyorsa, arızayı muhtemelen kendiniz düzeltebilirsiniz. Arıza giderildikten sonra, ON / OFF düğmesine basın. Yıkama programı devam edecek. Arıza tekrar görüntülenirse, yerel AEG Servis Gücü Merkezinize başvurun.
 • Çoklu göstergede başka ışıklar yanıp sönerse, lütfen hangi arıza göstergesinin yanıp söndüğünü belirten yerel AEG Servis Merkezi’ne başvurun.
BELİRTİ:MUHTEMEL NEDENÇÖZÜM
Çoklu ekrandaki üst ışık yanıp sönüyor.

Bulaşık makinesine su girmez.
Dokunma kireç ölçekli bloke veya kürklüdür.Temiz musluk.
Dişli hortum tertibatındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir.Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
Çoklu göstergede orta ışık yanıp sönüyor.

Lavabo çıkışı tıkalı.Lavabo çıkışını temizleyin.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
Çoklu göstergede üst ve orta ışık yanıp söner.
Anti-sel sistemi tetiklendi.Musluğu kapatın ve yerel AEG Sevice Force Center’ınıza başvurun.

AEG Favorit 55502VIO Bulaşık Makinesi Hata Kodları

PROBLEM VE ALARM KODUOLASI ÇÖZÜM
Cihaz su ile doldurulmuyor.
Ekran i10 gösterir
Su musluğunun açık olduğundan emin olun.
Su kaynağının basıncının çok düşük olmadığından emin olun. Bu bilgi için yerel su yetkilinize başvurun.
Su musluğunun tıkalı olmadığından emin olun.
Giriş hortumundaki filtrenin tıkanmadığından emin olun. Giriş hortumunun kıvrılma ve bükülme olmadığından emin olun.
Cihaz suyu tahliye etmez.
Ekran i20 gösterir
Lavabo tıkacının tıkanmadığından emin olun.
Boşaltma hortumunun kıvrılma ve bükülme olmadığından emin olun.
Taşma önleyici cihaz açık.
Ekran i30 gösterir
Su musluğunu kapatın ve bir Yetkili Servis Merkezi ile temasa geçin.

AEG Favorit 85060 VI Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Cihazınızda optik zemin sinyali varsa, bir hata durumunda zeminde nokta şeklinde bir optik sinyal yanıp söner. Hatalar sadece akustik sinyal etkinleştirildiyse akustik olarak belirtilecektir.

Aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, kontrol panelindeki veya gösterge panelindeki göstergelerden herhangi biri yanıp sönüyor veya yanıyorsa ve / veya sesli bir sinyal duyuluyorsa, arızayı muhtemelen kendiniz düzeltebilirsiniz.

ARIZAMUHTEMEL NEDENÇARE
Sürekli tekrarlanan bir uyarı tonu duyulabilir; Seçilen döngü için çevrim göstergesi yanıp sönüyor: Su göstergesi sürekli yanıyor; Hata kodu i10 çoklu göstergede görüntülenir: Bulaşık makinesinde su akmıyor.Musluk kireç-skala ile bloke veya kürklüdür.Temiz musluk.
Musluk kapalı.Musluğu aç.
Su giriş valfindeki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir.Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Yıkama bölümünün altındaki filtreler bloke edilir.Başlatılan bulaşık yıkama döngüsü için düğmeye basın;
daha sonra bulaşık yıkama döngüsünü iptal edin (bakınız bölüm: Bir bulaşık yıkama döngüsünün başlatılması);
Filtreleri temizle. (Bkz. Bölüm: Filtrelerin temizlenmesi)
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
İki kısa sürekli tekrarlanan uyarı tonu duyulabilir, seçilen bulaşık yıkama döngüsü için döngü göstergesi yanıp söner, çoklu ekranda hata kodu i20 du görüntülenir.Sifon engellendi.Sifonu temizle.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
Sürekli olarak üç kısa süreli uyarı tonu duyulabilir, çoklu ekranda hata kodu i30görüntülenir.Kaçak önleme sistemi tetiklendi.Musluğu kapatın ve müşteri hizmetlerine başvurun.

AEG Favorit 35080I Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Cihaz kontrol panelindeki göstergeler çalışırken veya aşağıdaki tabloda açıklandığı gibi yanıyorsa, hatanın nasıl giderileceğini öğrenmek için lütfen buna danışın.

Program ilerleme göstergesinde birinci veya ikinci ritimde yanıp sönen arızayı giderdikten sonra, start düğmesine basın. Döngü devam edecek.

Diğer hata mesajlarında:

 • Bulaşık yıkama döngüsünü iptal edin.
 • Cihazı kapatın ve tekrar açın.
 • Bulaşık yıkama döngüsünü seçin.

Arıza tekrar görüntülenirse, lütfen Müşteri Hizmetleri Departmanı ile temasa geçin ve hata mesajını bildirin.

ARIZAMUHTEMEL NEDENÇARE
Bulaşık yıkama döngüsünün sonu göstergesi, ritimde 1 kısa ışık sinyali yakl . Aralarında 3 saniye duraklama: (Su girişi ile ilgili sorunlar)Musluk kireçle tıkanmış veya kabarık.Temiz musluk.
Musluk kapalı.Musluğu aç.
Musluktaki dişli hortum bağlantısındaki filtre (mevcut olduğunda) bloke edilir.Filtreyi dişli hortum tertibatında temizleyin.
Yıkama bölümünün altındaki filtreler bloke edilir.Bulaşık yıkama döngüsünü iptal edin (bakınız bölüm: Bir bulaşık yıkama döngüsünün başlatılması); Temiz filtreler (bkz. bölüm: Filtrelerin temizlenmesi).
Su giriş hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
Bulaşık yıkama döngüsünün sonu göstergesi, birbiri ardına ritim 2 kısa ışık sinyallerinde yanıp söner . (Bulaşık makinesinin iç tankında su var).Tıkaç tıkanmış.Musluğu temizleyin.
Su tahliye hortumu doğru şekilde yerleştirilmemiş.Hortum kurulumunu kontrol edin.
Bulaşık yıkama döngüsünün sonu göstergesi ritm 3’te yanıp söner, birbiri ardına kısa ışık sinyalleri .Anti-sel sistemi tetiklendi.Musluğu kapatın ve Müşteri Hizmetleri Departmanına başvurun.

AEG Favorit 34032 Bulaşık Makinesi Hata Kodları

ARIZAHATA KODUMUHTEMEL NEDENOLASI ÇÖZÜM
Cihaz su ile doldurulmuyor.• Devam eden programın ışığı yanıp söner.
• Program sonu gösterge ışığı 1 kez yanıp söner.
Su musluğu tıkalı veya kireçlidir.Su musluğunu temizleyiniz.
Su basıncı çok düşük.Yerel su yetkilinize başvurun.
Su musluğu kapalı.Su musluğunu açın.
Su giriş hortumundaki filtre tıkalı.Filtreyi temizle.
Su giriş hortumunun bağlantısı doğru değil.Bağlantının doğru olduğundan emin olun.
Su giriş hortumu hasarlıdır.Su giriş hortumunun hasarsız olduğundan emin olun.
Cihaz suyu tahliye etmez.• Devam eden programın ışığı yanıp söner.
• Program sonu gösterge ışığı 2 kez yanıp söner.
Lavabo tıkacında bir tıkanıklık var.Lavabo musluğunu temizleyin.
Su tahliye hortumunun bağlantısı doğru değil.Bağlantının doğru olduğundan emin olun.
Su tahliye hortumu hasarlıdır.Su tahliye hortumunun hasarsız olduğundan emin olun.
Anti-sel cihaz çalışır.• Devam eden programın ışığı yanıp söner.
• Program sonu gösterge ışığı 3 kez yanıp söner.
Su musluğunu kapatın ve servis merkezine başvurun.
Program başlamıyor.Cihaz kapısı açık.Kapıyı doğru kapatın.
Elektrik fişi bağlı değil.Elektrik fişini takın.
Ev tipi sigorta kutusunda sigortayı dışarı üfleyin.Sigortayı değiştirin.
Gecikme başlangıcı ayarlandı.Gecikmeli başlatmayı iptal etmek istiyorsanız, bkz. ‘Yıkama programını seçin ve başlatın’.

Beş Işık Hata Kodlu AEG Bulaşık Makineleri

HATA KODLARISEBEB OLMAKÇÖZÜM
Hiçbir ışık yaktıBulaşık makinesinde güç yoktur.Bulaşık makinesinin açık, şebeke gücü ve sigortayı kontrol edin.Muhtemel PCB veya kablolama sorunu.
İlk ışık yanıp sönüyorBulaşık makinesi yeterince su ile doldurulmamıştır (program başlangıcından beş dakika sonra).
Ikinci ışık yanıp sönüyorBasınç anahtarı / sensörü su algılamıyor.Sızıntı olup olmadığını kontrol edin ve bu filtre engellenmez.
Üçüncü ışık yanıp sönüyorSıcaklık sensörü hatası tespit edildi. Su çok sıcak veya çok soğuk.Hatalı termostat.
Dördüncü ışık yanıp sönüyorSu gerekli sıcaklığa ulaşmıyor (program başlangıcından itibaren 45 dakika içinde).
Beşinci ışık yanıp sönüyorBulaşık makinesi tahliye değil.
Dördüncü ve beşinci ışıklar yanıp sönüyorBulaşık makinesi motoru bloke olmuş, ele geçirilmiş veya sıkışmış.Güç kaynağı sorunu, kablolama hatası, pompa sıkışmış.
Sonraki Servis Önceki Servis
Yorum Yok
Yorum Yap
comment url