servis reklam

Arçelik Beko Altus Çamaşır Makinesi Resetleme

Arçelik Çamaşır Makinesi Resetleme Çamaşır makineleri programsal olarak farklılık göstermede Resetleme ve program sıfırlama işlemi genel olarak aynıdır. Burada bu sorunuza yanıt vermeye çalışalım. Arçelik Beko çamaşır makinesi her hangi bir programda takılı kaldı ve sıfırlamamız gerekliyse Başlat/Bekle tuşuna 3 sn basılı beklemeniz yeterli olacaktır.

Arçelik Beko Altus Çamaşır Makinesi Resetleme


Arçelik Çamaşır Makinesi Resetleme

Ancak bu işlem yeterli olmadı ve program sıfırlama yapmanız gerekli ise; Çamaşır makinesinin program seçici düğmesini pamuklu 90 programına alalım sonra açma kapama tuşu yani elektrik tuşu kapalı ilen başlat/bekle tuşuna bir parmağımızla sabit basılı tutalım, diğer parmağımızla aç/kapa tuşunu açarak makineye elektrik verelim.

Arçelik Çamaşır Makinesi Sıfırlama

8 sn kadar bekledikten sonra başlat/bekle tuşunu bırakalım. ekranda –:– ibaresi görünecektir. Eğer arıza kodu veriyorsa koda karşılık gelen arızaya bakınız. Bu işlemden sonra program seçici düğmeyi sıkma konumuna getirin ve başlat/bekle tuşuna 8-10 sn kadar basılı tutun.

Bu işlem sonunda ekranın söndüğünü ve makinenin sıfırlandığını göreceksiniz. Eğer makinenin üzerinde bulunan parçalardan her hangi birisi arızalanmış ise arıza kodu vermeye devam eder. Bu sorun elektriksel bir sorun ise makineniz normal çalışma seyrine dönecektir.

Makineyi neden tekrar başlatmanız gerekiyor?

Bu maddede “sıfırlama” teriminin altında sadece çamaşır makinesi programını yeniden başlatmayı kastedeceğimizi unutmayın. Okuyucuyu karıştırmamak için makineyi ağırlığın yeniden yüklenmesi hakkında konuşmayacağız. Bu nedenle, çamaşır makinesini yeniden başlatmak birkaç durumda gerekli olabilir:

  • Çocukların davul oyuncak koyduğunuzda araç giyim cepleri dışarı çekmek için unutmak yabancı bir cisim olduğunda sıklıkla yeniden stiralku veya genel olarak makinenin hızlı durdurmak gerek ve programı yeniden başlatın;
  • makineye bir şey bildirmeniz gerektiğinde bazı yeniden başlatma gereklidir;
  • örneğin, seçilen programı değiştirmek için bazen gereklidir, sen yünlü giysiler için hassas bir yıkama koymak zorunda kaldı ve yanlışlıkla “Pamuklu 70 modunu seçmek 0 tam harap olacak böyle bir yünlü şeylerden sonra,” Bunu yeniden başlatma olmadan yapmayın;
  • Ayrıca, yıkama işlemi sırasında makinenin bir elektrik kesintisi nedeniyle durması durumunda yeniden başlatma gerekir. Bazı çamaşır makineleri modelleri elektriği açtıktan sonra yıkanmaya devam edecek ve yeniden başlatmadan yapabilirsiniz ;
  • Son olarak, makinenin yeniden başlatılması, makinenin sinyallere cevap vermeyi durdurması, çamaşırları yıkamak ve çamaşırları çıkarması durumunda yıkama programının programında asılı kalması durumunda gerekli olabilir . Bazı durumlarda, anakart yeniden başlatılarak bu sorun çözülür.


Sonraki Servis Önceki Servis
Yorum Yok
Yorum Yap
comment url