Bosch Buzdolabı Hata Kodları

Bosch Buzdolabı Hata Kodları Arıza düzeltme Bosch Buzdolapları teşhis sistemlerine sahiptir. Eğer Buzdolabınız sistemde bir arıza veya hata tespit ederse, bir hata veya hata kodu gösterecektir. Hata kodu, her zamanki sayıların ekranda olduğu yerde görüntülenecektir. Bir hata kodu görüntülendiğinde, Buzdolabınız size belirli bir hata bildiriyor.Ev aletleri Bosch, kullanıcılar arasında popülerdir, ancak bir cihaz kırılmaya karşı bağışık değildir. Bu nedenle, Bosch buzdolabında hata kodu görüntüleniyorsa, şifresini çözmeniz gerekir. Onun değeri, başarısız olan öğeyi gösterir. Böylece parçanın teşhisini ve onarımını yapabilirsiniz.

Bosch buzdolapları hata kodları

Buzdolabını alışkanlıkla yürütüyorsunuz ve aniden ekranda sembollere dikkat edin. Göstergeler bazı modellerde yanıp sönebilir veya bir sinyal duyulabilir. Bir arıza aramaya başlamadan önce, sistem arızasını hariç tutun. Bunu yapmak için:

 • Buzdolabının elektrik bağlantısını kesin.
 • 10-15 dakika bekleyin.
 • Tekrar çalıştır.

Ekrana bak. Kod kaybolduysa, neden sistem arızasında. Aksi halde, kod çözme işlemini talimatta veya masamızda arayın.

Bosch Buzdolabı Hata Kodları

Bosch buzdolapları özel bir elektronik görüntüleme sistemi ile donatılmıştır, teknolojide meydana gelen kırılma türlerini otomatik olarak algılar ve ekranda bir hata kodu görüntüler.

Bosch Buzdolabı Hata Kodu E1

buzdolabı bölmesi sensöründeki arızalar, bu kod kontrol modülünü kontrol etmenin veya sensörü değiştirmenin gerekli olduğunu gösterir;

Bosch Buzdolabı Hata Kodu E2

evaporatörün sıcaklık sensörünün çalışmasında arızalar (soğutma odası);

Bosch Buzdolabı Hata Kodu E3

Dondurucunun çalışmasında hata, yani sıcaklık sensörü;

Bosch Buzdolabı Hata Kodu E4

bu kod, dondurucunun kondenser sıcaklık sensöründeki arızaları uyarır.

Hata kodları, hatanın nerede olduğunu belirlemeye yardımcı olur, bu nedenle, onarım uzmanlarını ararken müşteri, telefon üzerinden hata kodunu hemen çalabilir. Bu, ustanın, yüzleşmek zorunda kalacağını bileceği doğru araç ve ayrıntıları seçmesine izin verecektir.

Ekrana bak. Kod kaybolduysa, neden sistem arızasında. Aksi halde, kod çözme işlemini talimatta veya masamızda arayın.

Bosch hata kodları nasıl düzeltilir ?

arıza koduNe yaparSorunu kendiniz nasıl çözebilirsiniz?
E1 / r1Buzdolabı bölmesindeki sıcaklık sensörü sıra dışı çıktı.Sensörü, kontaklarını ve kablolarını kontrol edin. Bağlantıları çekin, kabloyu veya parçayı değiştirin.
E2Buzdolabı bölmesindeki evaporatör sensörü arızalı.Bu durumda, odadaki sıcaklık yükselebilir ve duvarlarda buz ve kar oluşur. Arıza bulma prosedürünü gerçekleştirin ve yeni bir sensör takın.
E3 / F1Dondurucudaki sıcaklık sensörü bir sinyal vermez.Sensör, odadaki sıcaklığın kontrol panelini bilgilendirir, ardından kompresör kapatılır. Bu nedenle, bir arıza durumunda, eleman acilen değiştirilmelidir.
E4E4 hatası, dondurucudaki kondansatör sensörünün bozuk olduğunu bildiriyor.Bağlantıların incelenmesi ve operasyonun doğrulanması. Tamir.
RTElektronik modül doğru çalışmıyor. Öğelerinden biri kusurludur.Modülü teşhis etmeniz gerekiyor, ayrıntıları bir multimetre ile arayın. Görsel inceleme, alt katmanın yerini belirlemeye yardımcı olacaktır. Onarım bir uzmana en iyi şekilde bağlıdır.
D1Kenardaki sensör başarısız.Kontrol modülünü test etmek ve sensörü değiştirmek.
DrKapı açma sensörü tetiklendi. Olası nedenler:

 • Kamera kapısı sağlam bir şekilde kapatılmamış.
 • Kapının menteşeleri sarkmış ve vücuda iyi uymuyor.
 • Lastik conta yıpranmış veya kirliydi.
Ne yapabilirsin:

 • Kapıyı sıkıca kapatın.
 • Menteşelerin bağlantı elemanlarını sıkın.
 • Sızdırmazlık lastiğini temizleyin veya değiştirin.
DFDondurucudaki kapıyı açmak ve kapatmak için anahtar çalışmıyor.Kapıyı tekrar aç ve kapat. Anahtarın bağlantısını kontrol edin, yeni parçanın kurulumunu gerçekleştirin.Uzun süreli kullanımda anahtar, sokete drowns veya yapışır. Bu nedenle, modül kapının açık olup olmadığını belirleyemez.
EFAkış sensörü veya solenoid valf çalışmıyor.Arıza teşhisi ve onarımı yapın.
ETYatay anahtar çalışmıyor.Anahtarın değiştirilmesi gereklidir.
AKAçma / kapama tuşu sıkışmış.Anahtarı yakınlaştırın. Sigortalar ya da sıkışırsa, yenisini takın.
ESBuz / su kaydırma kolu çalışmıyor.Kontakların teşhisi, kablolama ve kolun kendisi.
EADondurucu bölmesinin motoru çalışmıyor.Motorun çalıştırılabilirliğini kontrol etmek gereklidir. “Yaşam” belirtilerinin yokluğunda, bir değiştirme yapılır.
örneğinGiriş valfi çalışmıyor.Muhtemelen, buz makinesinde su sağlayan bir vanadır. İkincisi modelinizde bulunuyorsa, valfi inceleyin.

Bosch soğutma ekipmanında bozulmayı veya arıza olduğunu gösteren belirtiler:

 • Kompresör, dinlenmeksizin sürekli çalışır. Bölmedeki sıcaklık normalin altındadır, duvarlarda buz ve kar oluşabilir. Lastik contayı, termostatın konumunu kontrol edin. Sıcaklık çok düşük ayarlanmış olabilir.

Unutmayın, oda sıcak olsa bile röleyi maksimum değere ayarlamanıza gerek yoktur. Cihaz uygun şekilde seçilmişse, yük ile başa çıkacaktır. “Süper Don” modunun açık olup olmadığını görün. Mekanik modellerde, manuel olarak kapanıyor: belki de onu kapatmayı unutmuşsunuzdur.

 • Kompresör çalışmaz, bölmedeki ışık yanar ve ağdaki voltajın varlığını gösterir. Ek olarak, tıklamalar duyulabilir. Bu, marş motorunun motoru çalıştırmaya çalıştığı anlamına gelir. Açabilir, ancak hemen kapanır. Sonuç: kompresör aşınması. Acil değiştirme.
 • Ünitenin çalışması sırasında gürültü duyulur, ancak bu durum daha önce olmadığı gibi. Buzdolabının çalışması sırasında yabancı sesler duyulursa, sebep motorun aşınmasında olabilir. Ayrıca, bağlantı elemanları gevşeyebilir, bu yüzden onları bükmeniz gerekir. No Frost olan modellerde, kanatlar buzla kaplıysa fan gürültülü olabilir. Daha sonra en az 10 saatlik bir defrost gereklidir.
 • Bölümün duvarlarında kar büyür. Sebepler çok olabilir: sızdırmazlık elemanı yırtıldı, termoregülatör bozuldu, evaporatör veya detayları ile ilgili sorunlar vardı. Tam teşhis gereklidir.
 • Odadaki sıcaklık optimumdur, ancak kompresör çalışmaya devam eder. Muhtemelen, termal röle kırılmış, bir soğutucu akışkan sızıntısı meydana gelmiş veya kılcal boru tıkanmıştır. En zor şey elektronik modülün bozulmasıdır.

Bosch buzdolabınızda herhangi bir arıza olduğunu fark ettiniz mi? Kendini tamir edemez misin? Ardından servis merkezine başvurun. Sonuçta, küçük onarımlar yeni ekipman satın almaktan daha ucuz olacaktır.

Sonraki Servis Önceki Servis
1 Yorum
 • İsmail
  İsmail 2 Mart 2022 18:09

  E 07 hatası yazıyor

Yorum Yap
comment url