Buderus Logamax Plus GB062 Oda Termostatı Bağlantısı

buderus logamax plus gb062 oda termostatı bağlantısı, buderus gb62, buderus gb062, buderus gb62-24kd,buderus termostat, buderus kablosuz termostat

En iyi kombi servisi, termostat nedir, kombi fiyatları, en iyi kombi, kombi bakımı, oda termostatı, oda termometresi, en iyi kombi markası, kablosuz oda termostatı, kombi termostat, ucuz kombi, dijital termostat, doğalgaz kombi.

Buderus Logamax Plus GB062 Oda Termostatı Bağlantısı

Buderus Logamax Plus GB062 Oda Termostatı Bağlantısı

Buderus kombilerin genelinde birden fazla oda termostatı bağlantı yeri bulunduğundan kullanıcılar Buderus oda termostatı montajı işleminde sıkça sorun yaşayabilmektedir. Bu yazımda on/off yani aç/kapat oda termostatı bağlantısını anlatacağım. Buderus Logamax Plus GB062 oda termostatı bağlantısı üç adettir. Bunlardan birincisi kombi metal gövdesini söküp sıcaklık ayar panelini öne yatırdığınızda karşınıza çıkmaktadır. Diğer iki termostat bağlantı noktası ise sıcaklık ayar panelinin arka kapağını açınca karşınıza çıkmaktadır. Sıcaklık ayar panelinin arka kapağını tamamen açmadan da diğer iki termostat bağlantı yerine ulaşmak için özel bir kapakçık bulunmaktadır. On/off termostatınız varsa doğru bağlantı yerine bağlantı yapmadığınızda sıcak su kullanımında sorun yaşanmakta ya da kombi ekranına hata kodları gelebilmektedir.

Kombinizde Buderus 8Y hata kodu alıyorsanız oda termostatını büyük ihtimal ile yanlış yere bağlamışsınız demektir. Yazımın devamını okuyunuz.

Buderus Logamax Plus GB062 Oda Termostatı Bağlantısı Adımları
Buderus Logamax Plus GB062 termostat bağlantı işlemi için öncelikle kombinizin sigortasını indirerek kombinize giden elektriği kesiniz, sonrasında kombinizin metal gövdesini sökünüz ve aşağıda da gösterilmekte olan sıcaklık ayar panelini öne doğru yatırınız.

Sıcaklık ayar panelini öne doğru yatırdığınızda panelin arka kısmında aşağıda gösterilen kapağı açınız.

Buderus Logamax Plus GB062 Oda Termostatı Bağlantısı Yeri

Panelin arka kısmında yer alan kapağı açınızda aşağıdaki turuncu klemense ulaşırsınız. Buderus Logamax Plus GB062 termostat bağlantı yeri yani on/off termostat bağlantı yeri bu turuncu klemenstir. Aşağıda gösterilen gri köprülemeyi sökerek oda termostatınıza ait kabloları buraya bağlayınız. Buderus Logamax Plus GB062 termostat bağlantısını gösterilen kapağı açarak kısa devreyi söküp termostatınıza ait kabloları bu noktaya yapmanızın ardından termostat kablolarını kombinizden dışarıya çıkan diğer kablolar ile birlikte dışarıya çıkartın ve kombi metal gövdesini geri kapatınız. Kablonun dışarı çıkan uçlarını termostatınıza bağlayarak termostatınıza yapılması gereken diğer ayarlayarı sağlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sonraki Servis Önceki Servis
Yorum Yok
Yorum Yap
comment url