Çamaşır Makinesi Kapak Kilidi Nasıl Açılır ?

 Çamaşır makinesi kapak kilidi nasıl açılır ? Gösterge, çamaşırın zaten yıkanmış olduğunu ve çamaşır makinesinin kapısının açılmadığını bildirmiştir. Ve “Sim-sim, açık” istekleri dinlemiyor mu? Çaresizlik yapmayın ve ana şey makineye aşırı fiziksel güç uygulamak için çalışmayın! Tavsiyemizi kullanmak daha iyidir!

Çamaşır Makinesi Kapak Kilidi Nasıl Açılır ?


Çamaşır Makinesi Kapısı Açılmazsa

İlk Çözüm

 • Yeniden başlat:  Dijital bir sorun olabileceğini düşünüyorsanız, eski sıfırlama numarasını deneyin.Çamaşır makinesini en az 60 saniye kapalı konuma getirin ve tekrar açın. Biraz şansla, ana sıfırlama yıkama programlarını yeniden başlatmalıdır.
 • Kısa bir döngü çalıştırın:  Sorunun kıyafetinizin fiziksel olarak kilitlemeyi engellediğini düşünüyorsanız, yıkayıcıyı başka bir kısa döngüde çalıştırmaya ayarlayabilirsiniz. Bu kıyafetleri hareket ettirmeli ve umarım kilidi kilitlemeliyiz. Elbette, kıyafetleriniz iki kez yıkanacak, ama basit bir çözüm için teknisyeni çağırıyor!
 • Drenaj hortumunu kontrol edin:  Makine boşalmazsa, tahliye hortumunun tıkanma olup olmadığını denetleme vakti gelebilir. Kıvrımlı bir boşaltma hortumu da yıkama döngülerini etkileyebilir.

Çamaşır Makinesi Kapak Kilidi Nasıl Açılır ?

Çamaşır makinesi kapak kilidi nasıl açılır ? Her şeyden önce, işin sonunda çamaşır makinesinde su olup olmadığını kontrol edin. Tankta su varsa, bir sel önlemek için kapak kilidi açılmaz. Yani öyle mi? O zaman probleminiz büyük ihtimalle makinenin suyu boşaltmadığı gerçeğinde yatmaktadır: Bu konu ” Islak iş ” makalesinde ayrıntılı olarak incelenmiştir .

 • su tambur içinde varsa, çamaşır tam döngüsünü geldi ama kapı kilidi olmasaydı, biraz bekleyin : Modern daktilo içinde kilidini açmaya ilişkin ekibi kullanımdan sonra 3-5 dakika kontrol panelinde sağlanabilir. Her şeyden önce biraz bekle, sonra tekrar kapıyı açmaya çalış.
 • Eğer hala kilitli kalıyorsa , çamaşır makinesinin elektrik bağlantısını 20-30 dakika boyunca kesmeniz önerilir (her zaman soketten çıkarın!), Sonra açın ve kapıyı açmak için tekrar deneyin. Bu ölçü, bazen kontrol panelinde arızalar olduğu ve kapakçığın kilidini açma sinyalinin UBL’ye (Luke Kilit Cihazı) ulaşmadığından kaynaklanmaktadır.
 • Eğer aniden beklemek mümkün değilse, bu tür arızalar için alternatif bir seçenek vardır – yıkama programını tekrar başlatın . Makine, kapının kapalı olup olmadığını kontrol edecektir: önce kilidini açar, sonra tekrar kilitler ve ardından yıkama döngüsünü başlatır. Kapının tekrar kilitlendiği anı beklemeden – programı durdurun (makinenin kapının kilidini açması kolay bir özelliktir – karakteristik bir tıkırtı duyarsınız).

Tavsiyemiz yardımcı olmadı ve çamaşırları “serbest bırakma” girişimleriniz başarısız oldu mu? Sonra, büyük olasılıkla, makine arızalı.

Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor

Bir dizi arıza ve program hatası UBL’nin çalışmasında aksamalara yol açabilir. Bu gibi arızalar, özel ekipman yardımı ile profesyonel onarım gerektirir.

Arıza belirtileri
Olası sorun
 

Makine açılmaz, kapaktaki kapı kolu serbestçe hareket eder.

Kapak üzerindeki tutacak kırıldı . Ne yazık ki, küçük parçalar ve aksesuarlar hızla yıpranmaktadır. Özellikle çok fazla fiziksel güç kullanmışlarsa. Kolu değiştirmek gerekiyor.  

Kapak kapısındaki tutacak sorun yok ama çamaşır makinesi hala açılmıyor

Arızalı cihaz kapağı. Bu durumda, “fiziksel olarak” kapıyı serbest bırakmaz.

 

Kapağı ( tek başına veya bir master yardımıyla) zorlayarak açmak ve UBL’yi değiştirmek gerekir.

 
UBL’ye kapı kilidini açma ihtiyacı hakkında bir sinyal gönderen akıllı modül başarısız oldu .Kontrol kartının (elektronik kontrollü makinelerde) yanıp sönmesini veya programlayıcının sıfırlanmasını (elektromekanik kontrollü makinelerde) gerektirecektir. En zor durumlarda, kontrol düğümü değiştirilmelidir.  

* Lütfen dikkat: fiyatlar, yedek parçaların maliyeti hariç. Hem ana makinenin hem de sarf malzemelerinin çalışmalarını dikkate alarak nihai fiyat, çamaşır makinesinin arızalanması ve teşhisi yapıldıktan sonra bir uzman tarafından duyurulacaktır.

Gördüğünüz gibi, çamaşır makinesinin yıkandıktan sonra kıyafet vermek istememesinin nedeni hem fiziksel bozulma hem de elektronik arıza olabilir. Bunu anlamak için sadece bir profesyonel için mümkündür. senin stiralka kapının kilidini yoksa nedenle, hemen Yerinde Onarım olacak, izninizle, teşhis edecek onarım kişi, çağrı makinenizin bu davranışın kesin nedenini belirlemek ve olmalıdır.

Çamaşır makinesi kapısı Manuel Olarak Açma

Çamaşır makinenizin kilidini açmak için en doğru şema talimatlarda yer almaktadır. Ancak, değerli belge raflarda bir yerde kaybolduysa, standart düzeni kullanmayı deneyin:

 • İlk önce, daha önce yapmadıysanız , çamaşır makinesinin kablosunu ağdan çekin .
 • İkinci olarak, ön paneldeki küçük kapağı açın (tahliye filtresi) ve ünitenizde acil durum açıklığı olup olmadığını kontrol edin . Genellikle turuncu. Kablo mevcutsa, bunun için dikkatli bir şekilde çekilmeli ve kapağın kapısı açılmalıdır.
 • Kablo belirtilen konumda değilse, kapağın kilitlenmesini zorlamak için , üst paneli çıkarmanız , ardından makineyi arkaya yatırmanız ve böylece ağırlığı altındaki tamburun ön duvardan hafifçe hareket etmesini ve manevra yapabilmenizi sağlar. Ardından, kilite ulaşmanız, parmağınızı dokunduğunuzda hissetmeniz ve yan tarafa götürmeniz gerekir .

Dikkat edin! Kapının kilidini açabileceğinden emin değilseniz, bu işi ustaya emanet edin!

Başka Bir Öneri 

Çamaşır makinesinin herhangi bir sahibi için kesintisiz çalışması alışkanlıktır ve kabul edilmek üzere alınır. Ama başka nasıl? Ancak herhangi bir ev aletleri bazen sürprizler verebilir. Ve hiç de hoş değil. Ortak bir beklenmedik arıza türü, çamaşır makinesi ambarının açıklığının kilitlenmesidir. Bu, markanın ve maliyetin “soğukluğuna” bakılmaksızın neredeyse herhangi bir makine ile gerçekleşebilir. Neden böyle bir sorun ortaya çıkıyor ve hangi yöntemlerle düzeltiliyor? Anlayalım.

Neden çamaşır makinesinin kapısını açmıyorsunuz? Kesinlikle tüm modern otomatik makineler, kapağın açılmasını tüm çalışma süresi boyunca veya belirli döngüler için bloke eden özel kilitlerle donatılmıştır. Ne için? Kullanıcının güvenliği ve cihazın doğru çalışması için.

Çamaşır makinesinin kapısını açmak imkansız olduğunda eylemler için çeşitli seçenekler düşünmeden önce, ne yapmaması gerektiği konusunda sessiz kalmamalı. Kesinlikle kapıyı fiziksel güç yardımıyla açmaya çalışmayın. Bu sadece sorunu ağırlaştırabilir ve çözmede bazı zorluklar yaratabilir. Eh, kendinize ek malzeme maliyetlerine katlanma fırsatı sağlamak için. Her şeyin basit ve erişilebilir bir şekilde çözülebilmesi mümkündür.

Kapağı kilitlemek ve açmak için olası nedenler.

İlk seçenek – çamaşır makinesinde su vardı

Ve önden yüklemeli bir arabanın camı iç çamaşırını görebiliyorsa ve su görünmüyorsa – herhangi bir şey olmadığı anlamına gelmez. Küçük bir miktar su bile, kapağın kilidini açmak için gereken ayar değerini aşabilir.

Kapı kilitlemeyle ilgili problemi çözmek için, sorunu çözmeniz gerekir, çünkü çamaşır makinesi suyu boşa çıkarmaz . Ve bu, standart bir eylemler kümesiyle yapılır. Daha sık olmamakla birlikte, filtrenin veya otomatik makine tahliye sisteminin diğer elemanlarının bir banal temizlenmesi gerekir.

Diğer bir seçenek ise, çamaşır makinesi çalışırken elektrik kapatılırsa ve hatta beslemesini sürdürdükten sonra bile kapı açılmazsa, kilidin kaydedilebilmesidir. Çoğu zaman bu durum – bir arıza veya makinenin arızalanması bile değil. Sadece verilen programın tüm döngüsünü bitirmesi için vermeniz yeterli. En hızlı seçenek, programlayıcısı “durulama ve döndürme ” moduna getirmektir ve ayarlanan süre sonunda tamamlandıktan sonra, kilidin kilidi çıkarılacaktır. Aynı yöntem, makinenin yıkanması bittiğinde ve kapı açılmadığında da denenebilir.

Bir başka olası sebep

Yıkama programının sona ermesinden sonra birçok otomatik makinenin, kapakçığın kapısını geçici olarak bloke edebileceği iyi bilinmektedir. Genellikle bu aralık 5 dakikadan 3 kat azdır. Ancak, modern makinelerin “akıllı” olduğunu unutmayın. Kapının açılmasının bazı tehlike arz edebileceği durumlarda, kilitleme süresi uzayabilir. Bir örnek içte veya başka bir yüksek sıcaklıktır. Bir süre beklemek (yaklaşık 10-15 dakika) ve kapıyı açmayı tekrar denemek gerekir. Eğer yardım etmediyse, diğer seçenekleri göz önünde bulundurun.

Sorun kilitleme cihazının kendisinin hataları ile ilgilidir

Yeni başlayanlar için, çamaşır makinesini şebekeden kapatmak ve bir süre beklemek anlamlıdır. Sorun devam ederse, biraz daha karmaşık bir sürümü düşünün.

Çamaşır makinesi için kilitleme sistemi arızalı
 
Bu durumda, bir şekilde tamir etmeye çalışmak anlamsızdır. Ancak, cihazı yenisiyle değiştirmek kendi başına oldukça gerçekçi. Bunu yapmak için, kapağın manşeti üzerindeki sıkma kenarını çıkarmanız ve sağ tarafa doğru itmeniz gerekir. Şimdi dış vidaları sökmek ve cihazı çıkarmak için yeterli bir delik oluşturuldu. Telleri çıkarmam gerekecek. Bu nedenle, yeni kurulmuş bir kilitleme cihazına bağlarken bunları karıştırmamak çok önemlidir.

Çamaşır makinesinin kapı kolu arızalı.
Ortak bir yolla düzeltilir – yenisiyle değiştirilerek. Prosedür belirli bir karmaşıklık değildir. Kapak kapısını menteşelerden çıkarmak ve sökmek zorundayım. Vidalarla bükülür. Tek önemli hatırlatma, gereksiz sökme olmaksızın ters sırayla yeniden monte edilmek için, yapılacak sökme sırasını dikkatlice hatırlamak (veya daha iyi yazmak).

Tabii ki, kilitli bir kapıyı tamir etmek için bu ve diğer eylemleri gerçekleştirmek için, önce açılmalıdır. Daha önce belirtilen yöntemler işe yaramadıysa, bunun nasıl yapılacağı, sonraki bölümde.

Çamaşır makinesi ambarının acil açılma yolları.

En uygun seçenek, çamaşır makinesinin imalatçısının bununla ilgilenmesi durumunda kullanılabilir. Ambar kapağı drenaj filtresinin altındaki bazı makineler özel bir kablo (genellikle turuncu) olabilir. Bunun için yeterlidir ve arabanın kapısının acil açılışı yapılacaktır. Bundan sonra, çamaşırları çıkarabilir ve ambarın kilitlenme nedeninin ortadan kaldırılmasıyla devam edebilirsiniz.

Turuncu kablo yok mu? Üzülme. Onsuz yönetebiliriz. Kapağı açmak için çamaşır makinesinin üst kapağını çıkarmanız ve makineyi biraz geriye doğru eğmeniz gerekir. Davul , kapaktan hafifçe hareket eder ve kilidi açar. Çamaşır makinesinin üstünden sıkıp elle açıyoruz.

Kapıların çoğu durumda çeşitli çamaşır makineleri için kilitlendiğinde, işletim talimatlarını almanız ve ilgili öğeyi sorunun açıklamasını bulmanız yeterlidir. Ve sonra durumu düzeltmek için bu önerileri izleyin. Çamaşır makinesinin suyla doldurulduğu durumlarda, kapak kapağını acil durumda açmadan önce, bir tahliye filtresi kullanarak suyu boşaltın . Bu sizi ve muhtemelen komşularını selden koruyacaktır.

Çamaşır makinesinin kapısının açılması problemini ortadan kaldırmak için yukarıda açıklanan tüm eylemler çoğu kullanıcı tarafından kullanılabilir. Ve tekniği ile “arkadaşlar” için ve bazı parçaların değiştirilmesi zor olmayacaktır.

Sonraki Servis Önceki Servis
2 Yorum
 • Teknik Servis
  Teknik Servis 12 Ekim 2020 18:35

  Beko çamaşır makinesi kapak kilidi açılmıyor

  Ariston çamaşır makinesi Kapak kilidi nasıl açılır

  Bosch Çamaşır makinesi kapak kilidi nasıl açılır

  Çamaşır makinesi Kapak kilidi kırıldı nasıl açılır

  Samsung çamaşır Makinesi kapak kilidi nasıl Açılır

  Arçelik 3340 çamaşır makinesi kapağı nasıl açılır

  Beko Çamaşır Makinesi kapak kilidi arızası

  Arçelik Çamaşır makinesi Kapak kilidi kırıldı nasıl açılır

 • Unknown
  Unknown 11 Aralık 2021 19:59

  Vestel çamaşır makinesinin kapağı kapalı kaldı ne yapmalıyız

Yorum Yap
comment url