Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır ?

Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır En yeni çamaşır makinelerinde, bir hata kodu veya arızası oluştuğunda Çamaşır Makinesi yeniden başlatmanızı sağlayan bir sıfırlama özelliği bulunur. Bu sorunlara yol açan nedenler arasında güç artışları, dengesiz yükler veya güç kesintileri sayılabilir.Çamaşır Makinesi Resetleme

Bazı makinelerde motoru sıfırlamak için basmanız gereken bir düğme vardır. Sıfırlama düğmesi olmayan bir makinede, Çamaşır Makinesi fişten çekilmesi ve daha sonra tekrar takılması, sıfırlama aracı olarak işlev görür. Genellikle bir düğme olmamasına rağmen, programlanabilir çamaşır makineleri, bir program problemini sıfırlamak için sıfırlama fonksiyonuna veya pozisyonuna sahip olabilir. Yıkayıcı düğmelerine, güç kablosuna veya devre kesicisine dokunmadan önce ellerinizi kurulayın. Bazı çamaşır makinesi problemleri yetkili servis teknisyenine ihtiyaç duyabilir.

Çamaşır Makinesi Durdu veya Başlamadı

Yıkayıcı bir yükleme sırasında başlamaz veya durmadıysa, gücünün olduğunu doğrulayın. Kolayca erişebilmeniz için bir gece lambası ya da başka bir cihazı prize takın. Aksi takdirde, takılmış bir kesici için devre kutusunu kontrol edin. Makinenin kapağını veya kapağını açıp kapatın. Yıkayıcı yıkama sırasında durduysa, yükü dengeleyecek şekilde ayarlayın. Boşaltma hortumunun tıkalı olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse silin. Makineyi kuru ellerle açın. Hala çalışmıyorsa, fişini çekin veya devre kesiciyi kapatın, ardından kesiciyi yerine sıkıca oturana ve makineyi prize takana kadar tekrar açın.

Çamaşır Makinesi Sıfırlama

Yeniden başlat düğmesine basın. Bazı makineler, sıfırlama özelliğinin çalışması için düğmeyi belirli bir ayara ayarlamanızı gerektirebilir. Bazı makinelerde, “Yavaşlat” veya “Durdur” etiketli düğmeyi beş yavaş yavaş saymak için basılı tutun. Çamaşır makinesini aç. Çamaşır Makinesi çalıştığını ve varsa hata kodunun temizlenip temizlenmediğini kontrol etmek için durulama ve sıkma döngüsünü çalıştırın.

Sıfırlama Düğmesi Olmayan Yıkayıcılar

Yıkayıcıyı manuel olarak sıfırlamak için çamaşır makinesinin fişine erişilemiyorsa, devre kesiciyi kapatın. Makine modeline veya kullanım kılavuzundaki talimatlara bağlı olarak 30 saniye ila 1 dakika arasında bırakın. Çamaşır Makinesi için, kadranı saat yönünde “Son Devir” dışında herhangi bir çevrime çevirin. Düğme kontrolleri ile “Döndür” dışındaki herhangi bir çevrimi seçin. Çamaşır makinesindeki suyun açık olduğunu kontrol edin. Kesiciyi tekrar açınız. Çamaşır makinesini aç. Bazı makineler, motoru sıfırlamak için makineyi taktıktan sonra kapağı altı kez açıp kapatmanızı gerektirir.

Çamaşır Makinesi Nasıl Reset Atılır

Bazı durumlarda, sıfırlama düğmesini kullandıktan sonra, veya yıkayıcıya manuel olarak sıfırladıktan sonra – hiçbir şey olmuyor. Makinenizde çalışmasını engelleyen bir sorun veya hatalı bir parça olabilir. En yaygın olanları arasında kapı anahtarları, mandallar veya değiştirme gerektirebilecek hatalı bir zamanlayıcı sorunları vardır. Yetkili teknisyenler, parçaları değiştirebilir veya çamaşır makinesini gerektiği gibi servis edebilir. Büyük üreticilerin web siteleri sipariş için mevcut yedek parçalara sahiptir ve bazıları şemalar sağlar veya sorularınızı yanıtlar. Son model bir çamaşır makinesinde, hala garanti kapsamında olup olmadığını kontrol edin.

Programlanabilir Çamaşır Makinesi

Bazı programlanabilir Çamaşır Makinesi sıfırlama fonksiyonuna sahiptir. Bu işlev, istem dışı bir “Gecikmeli Başlatma” komutunu temizler ve makine başlatılmadığına bir program hatası durumunda denetimleri sıfırlar. Sıfırlama yöntemi, marka ve modele göre değişir. Bazı modellerde, düğmeyi “Kapalı” güç düğmesiyle sıfırlamak için çevirin. İstediğiniz programı seçiniz.

Çamaşır Makinesi yeniden başlatmak için güç düğmesine basın. Diğer durumlarda, makinede bir “İptal” düğmesi varsa, hatayı silmek için itin ve sonra “Duraklat” veya “Durdur” düğmesine basarak sıfırlayın. Modeliniz için geçerli olan doğru prosedür için çamaşır makinesi el kitabına bakın. Çamaşır makinesi el kitaplarını veya üreticinin web sitesinde sorun giderme talimatlarını sıklıkla bulabilirsiniz.

Sonraki Servis Önceki Servis
2 Yorum
 • Unknown
  Unknown 10 Eylül 2021 08:05

  Servis geldi ama servis personeli ne yaptıysa akıllı kapak artık açılmıyor ve yaklaşık 1600 lira onarım bedeli bildirildi . Makina hala çalışmıyor ( arıza açınca tüm programlarda da başlıyor şu alma sırası geldiğinde çalışma iptal ediliyor ve hiç kazan dönme veya şu alma yok sadece pompa çalışmaya başlıyor ) şimdi ise kapak kilidi vee kart arızalı diyorlar ama hangi kart ve iç kapak kilidi ne alaka ?
  Beni bilgilendirirseniz sevinirim tel o5458270065 teşekkürler .

 • Unknown
  Unknown 26 Kasım 2021 23:21

  merhaba benimsorunum ariston aQxL89 makina sıkmaya gecmiyor orda kalıyor kapagını acamıyruz kilt lambası sürekli yank duruyor

Yorum Yap
comment url