Derin Dondurucu Buzlanma Nasıl Çözülür ?

Derin Dondurucu Buzlanma Nasıl Çözülür ? Dondurucunuz gerekli bir cihazdır ve muhtemelen en kullanışlılarından biridir. Yiyecekleri taze tutar ve gelecekteki kullanımlar için eşyaları güvenle saklayabilir. Dondurucunuzun içindeki duvarlarda donma, verimini düşürür ve enerji faturanızı artırır. Birçok yeni dondurucu modelleri var kendi kendine Defrost özelliği, ama şanslı değilseniz yeterince bu özelliğe sahip ne?

Derin Dondurucu Buzlanma Nasıl Çözülür ?


Derin Dondurucu Buzlanma Çözme

Dondurucunuzu ne sıklıkta çözmeniz gerektiğine ve hızlı bir şekilde buz çözmeniz için birkaç yönteme bakalım.

Derin Dondurucuda Ne Zaman Buz Çözmelisiniz ?

Derin Dondurucu Buzlanma Nasıl Çözülür ? Ne tür bir dondurucuya sahip olursanız olun , yaklaşık olarak yılda bir kez veya buz katmanları bir inç kalınlığında çeyrekten fazla olduğunda buzunu çözmeniz önerilir. Buz çözme işlemine başlamadan önce lütfen dondurucunuzu çıkarmayı unutmayın . Bu listede hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, bu kişinin göz ardı etmemesi gereken önemli bir güvenlik önlemidir.

Ayrıca, tüm yiyecekleri cihazın içinden çıkardığınızdan emin olun, zemini havlu veya büyük bir plastik duş astarı ile koruyun. Nemi emmeye yardımcı olmak için dondurucunun alt rafındaki bezleri veya eski banyo havlularını toplamak isteyebilirsiniz. Dondurucunuzu dışarıya çıkarabiliyorsanız, dondurucunuz çözüldükten sonra temizlemek için daha az karışıklık yaşarsınız.

Göğüs Dondurucu

Bununla birlikte, burada dondurucunuzu çabucak çözebileceğiniz sekiz farklı yol var.

Buzun Erimesini Bekleyin

Açık yöntem – fişten çekin, kapıyı açın ve buzun erimesini bekleyin.

Bu buz çözme yöntemi en basit olanıdır, ancak özellikle daha soğuk bir bölgede yaşıyorsanız en uzun süren yöntemdir. Aynı zamanda dondurucunuzu çözmenin en güvenli yöntemi. Sadece kapıyı aç, çek git ve biraz sabırla. Buz erimeye başladığında, fazla suyu bir sünger veya havlu ile silmek isteyebilirsiniz. Cihazdan çıkan suyu almak için eski havluları yere koymayı da düşünebilirsiniz.

Belki de benim gibisin ve çok sabırlı değilsin. Eğer öyleyse, buz çözme işlemini hızlandırabilmeniz için birkaç yola bakalım.

Bir Fön makinesi kullanın

Temel güvenlik önlemlerini aldığınız sürece dondurucu buzunu çözmek için taşınabilir bir saç kurutma makinesi kullanmak tamamen güvenlidir. Durdurulan sulardan uzak durduğunuzdan, kordonu ve kurutucuyu herhangi bir su veya buzdan uzak tutun ve kurutucunuzun aşırı ısınmaması için bir alana bir kez odaklanın.

Ek olarak, kurutucunun sonunun, dondurucunun sargılarına veya yanlarına çok yakın olmasına asla izin vermeyin, çünkü yüksek ısı üniteye zarar verebilir. Dondurucunuzun içindeki plastik konstrüksiyona da zarar verebilir. Erimiş buzu yakalamak için dondurucunun tabanını havluyla hizalayın. Saç kurutma makinesini dondurucunun duvarına paralel şekilde hizalayın. Amacınız buzun arkasındaki sıcak havayı almak. Kenarlar serbest kalmaya başladığında, buzu arkasına sıcak hava üflemeye devam edin ve buzu duvarlardan yavaşça kaldırmak için plastik bir kazıyıcı kullanın.

Bir Fan kullanın

Bir fan, ılık havayı dondurucunuza göndermenize yardımcı olabilir . Ancak bu yöntem, evinizdeki hava gerçek bir fark yaratacak kadar sıcak olduğunda en iyi şekilde çalışır. Bu, özellikle garajlarında derin dondurucuları olan herkes için iyi sonuç verir .

Sadece, kapağı açıkken dondurucunun dışına bir fan monte edin. Hava akımı buzun daha hızlı erimesine yardımcı olur. Buzun kalınlığına bağlı olarak, bunun çalışması için hala biraz zamana ihtiyacınız olacak. Ancak çok fazla çalışma yapmadan süreci hızlandırabilirsiniz.

Kase veya Sıcak Su Kabı Raflara yerleştirin

Dondurucunuzun buzunu çözme işlemini hızlandırmanın geleneksel bir yöntemi, raflara kaynar su tavaları yerleştirip kapıyı kapatmaktır. Dondurucular iyi sızdırmaz olduğundan, sıcak sudan çıkan buhar buzu gevşetmeye yardımcı olur, böylece duvarlardan doğal olarak erir. Daha sonra yaklaşık 30 dakika sonra plastik bir kazıyıcı kullanarak elle çıkarabilirsiniz.

Ancak, tencere ve tavalardaki ısı raflara zarar verebilir, bu nedenle dondurucunuzu çözdürmek için bu tekniği kullanırsanız, ısıtılmış kapların altına kalın katlanmış bir havlu yerleştirmenizi öneririz. Tavayı dondurucuya koymak için yeterli alan bulunduğundan emin olun.

İç kısımda oluşan buz miktarına bağlı olarak kaynayan su kabını her 10 dakikada bir değiştirmek zorunda kalacağınızı unutmayın. Suyu değiştirdiğinizde, erimiş buzu süngerle temizleyin.

Metal bir spatula ısıtın

Hızlı bir defrost yöntemi ve muhtemelen en tehlikeli olanı sıcak metal bir spatula kullanmaktır. Bir fırın eldiveni takmak için, bir alev üzerine metal bir spatula tutun. Sonra gevşetmek ve parçalamak için spatulayı buzun içine doğru bastırın.

Bu buz çözme yöntemini gerçekten önermiyoruz, çünkü kendinizi yakmaya ya da üniteye zarar vermeye yatkınsınız. Fakat biz burada bahsediyoruz, çünkü dondurucunuzdaki buzu çabucak eritmek için çalışacaktır. Buz çözme işlemini hızlandırmak için bu yöntemi kullanmaya karar verirseniz, lütfen dikkatli kullanın.

Sıcak bir bez ve ovma alkol kullanın

Bir paçavrayı kaynar suya batırın, üzerine sürtünme alkolü dökün ve gevşetmek için buzun üzerine yerleştirin. Kenarlardaki küçük parçalara yoğunlaşarak, gevşek alanları kavrayıp çıkarmak için buzu silerek temizleyin. Don biraz çabuk erimeye başlamalıdır. Bu yaklaşım en iyi şekilde büyük buz parçalarından ziyade ince bir don tabakasını temizlemeniz gerektiğinde işe yarar.

Kazıma

Buzu kazımak, muhtemelen buz çözme işlemini hızlandırmak için en popüler yöntemdir. Bu rotaya giderseniz, güvenli bir şekilde yaptığınızdan emin olun.

Kendinizi incitmekten veya dondurucunuzun duvarını veya gaz hattını delmekten kaçınmak için geleneksel bir buz kazıyıcı, plastik bir spatula veya tahta kaşık kullanın. Bu buz çözme yöntemini, bu listedeki diğer yöntemlerle birlikte kullanmanızı öneririz.

Islak / Kuru Vakum Kullanın

En küçük nozül aksesuarını ıslak / kuru vakumda kullanarak, düğmeyi üfleyecek şekilde ayarlayın. Yukarıdan başlayın ve tüm yüzeyler üzerinde yavaşça aşağı doğru hareket edin. Bir fön makinesi kullanmak tercih edilir, çünkü daha az zaman alır ve kendiniz elektrot kesme riskini ortadan kaldırır. Buz topakları gevşemeye başladığında, suyu ve buzu emmek için vakum ayarını değiştirin. Sonra bir sonraki katmana başlayın ve her şey kuruyana kadar tekrarlayın. Tam verimlilik için bu listedeki diğer yöntemlerle birlikte bu defrost yöntemini kullanın.

Tüm buzlar eridiğinde dondurucunuzu ılık sabunlu suda eritilmiş bir çorba kaşığı kabartma tozu ile temizleyebilirsiniz. Sadece karışıma bir sünger daldırın ve dondurucunun içini yıkayın. Temiz olana kadar tekrarlayın. İçini kuru bir havluyla sildiğinizden emin olun. Tekrar takın ve tekrar soğutmak için dondurucu kapağını kapatın. Yarım saat içinde, yiyeceği tekrar dondurucuya aktarabilirsiniz.

Sonraki Servis Önceki Servis
Yorum Yok
Yorum Yap
comment url