servis reklam

Ferroli Domicompact Arıza Kodları

 Ferroli Domicompact Arıza Kodları Ferroli Domicompact kombi ateşlemiyor. Ferroli Domicompact çalışmıyor. Ferroli Domicompact ekranında arıza kodu veriyor ise arıza kodlarının anlamları ve kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki bilgileri sizler için hazırladık.Ferroli Domicompact Arıza Kod ve Çözümleri

Ferroli Domicompact F1 Hatası 

Brülör ateşlemesi arızası.

Ferroli Domicompact F2 Hatası

Brülör yanmıyorken alev işareti yanıyor.

Ferroli Domicompact F3 Hatası

Emniyet termostatı açık.

Ferroli Domicompact F5 Hatası

Duman termostatı devreye giriyor, ardından kazanın çalışması 20 dakika duruyor.

Ferroli Domicompact F7 Hatası 

Gidiş sensörü arızalı.

Ferroli Domicompact F9 Hatası

Kullanım suyu sensörü arızalı.

Ferroli Domicompact F37 Hatası

Düşük sistem basıncı.

Ferroli kombi D2 arızası nedir ?

Ferroli Domicompact Arıza Kodları Dijital bazı yeni model Ferroli kombilerde ekranda görüntülenerek karşımıza çıkan bir uyarı kodudur. Kombinizi çalıştırıldığında ısıtma komutu radyatör simgesinin üzerindeki sıcak hava lambasının yanması ile ortaya çıkar.

Dijital panelde o anki ısıtma suyu çıkış sıcaklığı gözükür. Bekleme süresi boyuncada ekranda D2 uyarısı görüntüleridir. Kombinin çalışması ile alakalı bir uyarıdır bir arıza durumu değildir. Bu sistem ile alakalı bir arıza durumu oluşursa ekranda D3 hatası görüntülenir. Bu durumda bir kombi servisi çağırarak arıza tespiti yaptırmanız gerekir.

Ferroli kombi D1 arızası nedir ?

Ferroli Econcept Tech, Ferroli DivaTech gibi yeni nesil kombilerde dijital ekranda karşımıza çıkan bir uyarı kodudur. Normalde bir arıza kodu değildir. Çalışma anında olduğunu belirten bir uyarı kodudur. Sıcak kullanım suyunun çekildiği anda sıcak suyun çıkış sıcaklığı ve D1 uyarısı ekranda görüntülenir. Sıcak su kullanımı paneldeki musluk işaretinin altındaki sıcak su lambasının yanması ile belirtilir. Bekleme süresi boyunca da D1 görüntülenir.

Herhangi bir arıza durumunda ise gösterge arıza kodunu ve bekleme süresi boyunca D4 uyarısını gösterir. Bu tür durumlarda arızanın çeşidine göre bir kombi servisi çağırmanız gerekebilir.

Sonraki Servis Önceki Servis
Yorum Yok
Yorum Yap
comment url