Lg Bulaşık Makinesi cl Hatası

LG bulaşık makinesi hata kodu CL bulaşık makinesindeki CL kodu hiç bir hata değildir. Bu kod, bir kullanıcının çocuk koruma modunu etkinleştirdiğini gösterir. Kod daima ekranda yanacaktır veya herhangi bir tuşa bastığınızda görünecektir.LG bulaşık makinesi hata kodu CL

Neredeyse her evde düğmelere basmayı ve büyük bir merakla kapıları açmayı seven küçük çocuklar var. LG bulaşık makineleri çalışma sırasında bir kapı açma koruma sistemi ve bir düğme koruma sistemi (mod değiştirme) ile donatılmıştır.

Temel olarak, engelleme modu tüm düğmeleri tamamen kilitler. Yani, çocuk düğmelere basarsa, ekranda kod gösterilecektir. Böylece, çocuk bulaşık yıkama şeklini değiştiremez.

Ekran engelleme sırasında LG bulaşık makinesinin kapısı farklı şekillerde davranabilir. Yeni LG bulaşık makinelerinde kapı yıkama süresi boyunca kilitlenir. Öyleyse, ne siz, ne de çocuk açamaz. Ancak eski modellerde, sıcak buhar akışının anında durdurulması ve cihazın çalışmasının durdurulması vardır. Hoş olmayan kazaları önler.

Güvenli düğmelere geçmek için çocuk kilidinin nasıl etnikleştirilir

Düğme engelleme, bir sonraki düğmeyi üç saniyeden uzun süre basılı tutarak etkinleştirilir: DURULAMA ve SPREY. Bununla birlikte, CL hata kodu ekranda belirir. Düğmeleri kilitlemeyi kapatmanız gerekirse, aynı işlemi yapın.

DUAL ZONE düğmesini basılı tutarak kilitleme etkinliğinin gerçekleştirildiği LG bulaşık makineleri modelleri bulunmaktadır.

Dikkat! Bazı LG bulaşık makinesi modellerinde, kullanıcı düğme kilitleme modunu etkinleştirdiğinde Güç düğmesinin kilidi açık kalır.

Sonraki Servis Önceki Servis
2 Yorum
 • Teknik Servis
  Teknik Servis 5 Ekim 2020 16:48

  LG bulaşık makinesi CL hatası

  LG Çamaşır makinesi hata Kodları

  LG çamaşır makinesi tcL hatası

  Bosch Çamaşır Makinesi CL hatası

  LE hata kodu

  LG Çamaşır Makinesi DE hatası

  LG çamaşır makinesi elektrik gelmiyor

  LG Bulaşık Makinesi arıza Kodları

 • Unknown
  Unknown 19 Ocak 2022 23:28

  selam lc 14 kişilik 4 kanatlı 2021 model cl kilid kodu çıktı nasıl iptal ederim tel +994708999696

Yorum Yap
comment url