Samsung Çamaşır Makinesi FE Hata Kodu

 Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu FE Bazen çamaşır makinesi FE hatasını veriyor ve çamaşırları kurutmayı reddediyor. Bu gibi durumlarda, kurutma da olmaz veya çamaşır makinesi işlemi durdurur. Sonuç olarak, FE, FC kodları oluşur.Samsung çamaşır makinelerinde FE hata kodunun anlamı

Samsung çamaşır makinelerinde FE hatası kurutma fanında bir arıza olduğunu gösterir. Dönmüyor. Sonuç olarak, çamaşırların kuruması durur hatta başlamaz. Ardından, ekranda FE hata kodu görünür.

Yalnızca Samsung çamaşır makinesi modellerinde, kurutma seçeneğiyle donatılmış olarak gerçekleşir.

Genellikle FE arıza kodunu profesyonel bir yardım almadan düzeltmek imkansızdır. İşi ne yapacağını bilen kalifiye efendiye emanet etmek daha iyidir.

Bununla birlikte, cihazı çalışma durumuna döndürmeye izin verecek bazı işlemleri yapmayı deneyebilirsiniz.

Ekransız Samsung yıkama makinesinde hata kodu h1 (Seçenek 1)
Ekransız Samsung pullarında h1 hata kodu (Seçenek 2)

Arıza nasıl giderilir

Yıkama işleminden sonra, kurutma başladığında, ekran FE kodunu gösterirse, yapabileceğiniz en basit şey yıkayıcıyı “sıfırlamak” tır:

  • Çamaşır makinesini açma / kapama düğmesiyle çıkarın;
  • Fişi prizden çıkarın;
  • Çamaşır makinesi birkaç dakika “dinlenene kadar” bekleyin;
  • Yıkayıcıyı tekrar açın ve kurutma işlemine başlayın.

Çamaşır makinesi artık hatayı göstermiyorsa, her şey yolunda demektir. Ancak bu çözüm arızayı ortadan kaldırmazsa ve kod tekrar belirirse, profesyonel yardıma ihtiyacınız vardır.

Uzman yardımı gerektiren arızalar

Aşağıdaki durumlarda Samsung çamaşır makineleri ekranında FE hata kodu görünür:

  1. Kurutma fanı ile ilgili bir sorun var. Çarkları döküntü nedeniyle sıkışabilir veya başlangıç ​​kapasitörü bozulabilir. Ayrıca, kayış tahrikinde kopma veya motor fanının sarılması olabilir. Onarım başarısızlığın tipine bağlıdır. Başlangıç ​​kondansatörünü değiştirmeniz veya yeni bir kayış takmanız gerekecektir. Ayrıca, enkaz çarkını temizlemeniz gerekebilir. Fan motoru yandığında, bu elemanı tamamen değiştirmek gerekir.
  2. Fan devresindeki bağlantı koptu. Bu, kondansatör soketten “dışarı” çıktığında, kondansatörle kondansatör teması zayıfladığında veya fanın kablolamasında bir kopma olduğunda meydana gelir. Hasar görmüş kabloları değiştirin ve buji kapasitörünü yerine yerleştirin.
  3. Kontrol modülü arızalı. İşlemci veya radyo elemanlarındaki hasar nedeniyle olabilir. Tüm hasarlı parçaları yenileriyle değiştirin.

Sorunu hızlıca yalnızca bir uzman çözebilir. Master, hatanın doğru nedenini belirlemek için tanılama gerçekleştirir.

Sonraki Servis Önceki Servis
Yorum Yok
Yorum Yap
comment url