Samsung Çamaşır Makinesi H1 ve HE1 Hata Kodu


Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu HE1 Samsung çamaşır makinelerinde HE1 hatası oldukça yaygındır. Cihazın çalışmasının herhangi bir aşamasında görünebilir. Bu hatanın çok fazla nedeni yoktur. Ancak tüm vakalar önemli bir tehlikeyi temsil ediyor. Kontrol modülü tekniği durdurur ve bu hatayı verirse, cihazınızı ciddi bir arızadan kurtarır.Samsung çamaşır makinelerinde he1 hatası anlamı

Samsung çamaşır makinesi kendi kendine teşhis sistemi söz konusu olduğunda, bir sonrakine dikkat edin. H harfi ile başlayan herhangi bir kod, ısıtma elemanı problemlerini gösterir. Sonraki harfler ve şekiller, sorunun türünü belirtir. Bizim durumumuzda, HE1 hatası, depodaki suyun 2 dakika içinde 400 ° C’den fazla ısıtması anlamına gelir. Isıtma elemanının çok hızlı çalıştığı anlamına gelir. Bu, yıkama programı tarafından belirtilen algoritmalara bakılmaksızın bunu yapar.

H1 ve HE1 hataları iki durumda meydana gelir:

 • çamaşır makinesi neredeyse 95 dereceye kadar ısıtırken suyu kaynatıyor;
 • su çok hızlı bir şekilde ısınır (iki dakika boyunca 40 dereceden fazla).

Kendi kendine teşhis sistemi bu durumda su ısıtmasını durdurmazsa, ısıtma elemanı yakında onu kaynamaya ve yakar. Sonuç olarak, kaynar su, yıkama için tamburun içine yerleştirmiş olabileceğiniz hassas çamaşırlara zarar verecektir.

HE1 hatası uzmanları utandırıyor. Bu yüzden, ısıtma elemanı çalışıyor, kırılma yok, ama bir şey yanlış çalışmasını sağlıyor. Bu nedenle Samsung çamaşır makinelerinin kendi kendine teşhis sisteminin üç haneli kodları daha iyi. Bu kodlar, arıza hakkındaki bilgileri iki basamaklı olanlardan daha doğru olarak iletir. Master’a sorun giderme konusunda zaman kazanma fırsatı verir.

H1 Olası hata nedenleri

Hangi arızalar HE1 hatasına neden oluyor? İki arıza durumu vardır: sıcaklık sensörü arızalandığında ve kontrol panosu bozulduğunda.

Sıcaklık sensörü, etkinleşen ısıtma elemanı hakkında bilgi gönderir. Bu sensör sayesinde, kontrol modülü ısıtma elemanı sıcaklığını yıkama programına göre ayarlayabilir. Termal sensör kırılırsa, kontrol modülü ısıtma elemanının çalışmasını kontrol edemez. Varsayılan olarak, Samsung çamaşır makinesi değiştirildikten sonra, cihaz maksimumda ısınmaya başlar. Kontrol modülü sıcaklık sensöründen birkaç dakika bilgi almaz. Bu nedenle, cihaz hemen ısıtma elemanını kapatır. HE1 hatası belirir. Yıkayıcının çalışması durur.

Samsung çamaşır makinesi üreticisi, sıcaklık sensörünü doğrudan ısıtma elemanına takıyor. Bu yüzden onu bulmak zor değil. Ama senin görevin ısıtma elemanına ulaşmak.

Samsung çamaşır makinelerinde sıcaklık sensörlerinin bozulması oldukça yaygındır. Ancak bazen böyle bir sensör arızanın nedeni değildir. Peki, hatanın nedeni nedir? Bu durumda, hatanın nedeni kontrol modülündedir. Isıtma elemanını çalıştıran iz veya triyak yanıyorsa, bu aynı zamanda HE1 arızasına neden olur. Aslında, bu kısmın onarımı daha zor ve pahalıdır.

 H1 Arıza giderme

Isı sensörünün onarımı mümkün değildir. Tek çözüm onu ​​değiştirmektir. Parçanın arızalı olduğundan emin olmak için, bir multimetre ile kontrol edin. Ardından, tam değiştirmeyi sağlayın.

Sıcaklık sensörünü kontrol etmek ve değiştirmek için Samsung çamaşır makinesinin ön duvarını çıkarmanız gerekir. Isıtma elemanına ulaştıktan sonra aşağıdakileri yapın.

 • Kabloyu sıcaklık sensöründen ayırın ve ardından parçayı niş alanından çekin.
 • Sensörün direncini multimetre adı verilen özel bir cihazla ölçün. Cihaz 0 veya 1 gösteriyorsa, arıza sıcaklık sensörünü atınız ve yerine yenisini koyunuz.
 • Ardından, tamir edilen çamaşır makinesini monte edin ve kontrol edin.

Sıcaklık sensörü sağlamsa, kablolarında ve besleme bağlantılarında sorun yoktur, bu yüzden madde kontrol modülündedir. Uzmanlar, Samsung çamaşır makinesi kontrol modülünü kendiniz tamir etmemenizi tavsiye eder. Elektronik parçanın onarımını bir uzmana emanet ettiniz.

Özetle, Samsung çamaşır makinelerinde HE1 hatasının çözülmesinin oldukça kolay olduğunu unutmayın. Ancak, hata sinyallerinin yaklaştığı arızaların giderilmesi zordur.

Sonraki Servis Önceki Servis
1 Yorum
 • Teknik Servis
  Teknik Servis 12 Ekim 2020 10:04

  Samsung çamaşır makinesi HE1 hatası

  Samsung bulaşık Makinesi H1 hatası

  H1 hata kodu

  Samsung bulaşık makinesi LE hatası

  Samsung bulaşık makinesi H4 hatası çözümü

  Samsung Çamaşır makinesi u6 hatası

  Samsung Çamaşır Makinesi UC hatası

  Samsung Çamaşır Makinesi 3E hatası

Yorum Yap
comment url
Reklam Bilgilendirme; Bu site bölgesel olarak kiralanabilmektedir. İstediğiniz İl ve İlçelerde size ait iletişim bilgilerinizi kayıt ettirerek müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Trafik ve ücretler hakkında bilgi almak için lütfen arayınız. Whatsapp: 0553 710 8819