Siemens Bulaşık Makinesi E24 - E25 Hata Kodu

Siemens bulaşık makinesi hata kodu E24 veya E25

Bulaşık makinesi düzgün biçimde boşalmamaktadır. Muhtemel sebepler: Bir boşaltma hortumu tıkanmış veya bükülmüştür; sifon bağlantısı kapanmıştır; pompa kapağı düzgün biçimde takılmamıştır; pis su pompası tıkalıdır.

Hortumları kontrol edin: Program seçme düğmesini Off (Kapalı) olarak ayarlayın. Elektrik fişini çekin. Gider hortumunun bükülmeden takılıp takılmadığını kontrol edin. Sifon üzerindeki hortum kelepçesini gevşetin. Gider (atık su) hortumunu dikkatle çıkarın. Gider hortumunu ve sifon bağlantı parçasını temizleyin. Hortumun ucunu bir kovanın içinde tutun ve 'Boşaltma' programını seçin. Gider hortumunu sifona bağlayın ve kaçak olup olmadığını kontrol edin. hata kodu E24 veya E25 Hortumun ucunu bir kovanın içinde tutun ve 'Boşaltma' programını seçin.

Siemens Bulaşık Makinesi E24 - E25 Hata Kodu


Dikkat: Su kaynar derecede sıcak olabilir!

Pompayı kontrol edin: Program seçme düğmesini Off (Kapalı) olarak ayarlayın. Elektrik fişini çekin. Filtreleri çıkarın. Pompa kapağını çıkarın. Tüm kalıntıları temizleyin. Pompa dişlisinin serbest biçimde dönüp dönmediğini kontrol edin. Pompa kapağını değiştirin. Filtre ünitesini değiştirin.

Sonraki Servis Önceki Servis
Yorum Yok
Yorum Yap
comment url