Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı

 Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı

Vaillant kombilerin hemen hepsi Aç Kapat yani On Off Oda Termostatı desteğine sahip kombilerdir. Vaillant TurboTEC Pro oda termostatı bağlantı yeri Vaillant turbotec Plus, Vaillant atmoTEC Pro ve Vaillant atmoTEC Plus kombilerde de aynı yerdedir. Vaillant TurboTEC Pro termostat bağlantısı (Vaillant VUW 242 5-3) kombi elektronik kartı üzerinde kısa devre edilmiş bir klemens olarak yer almaktadır. Montaj işlemi zor değildir ancak Vaillant TurboTEC Pro kullanma kılavuzu içerisinde Vaillant TurboTEC Pro oda termostat montajı bilgisine de Vaillant TurboTEC Pro devre şeması bilgisine de yer verilmemiş.

Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı


Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı Montaj 

Vaillant TurboTEC Pro oda termostat montajı işlemine başlamadan önce kombinizi kapatınız ve kombinizin varsa sigortası indiriniz. Sigortası yok da fişi prize takılı şekilde çalışıyor ise fişini çekerek kombinize elektrik gelmemesini sağlayınız.
Kombinizin dış dövdesini sökünüz. Kombinizin sıcaklık ayar düğmelerinin olduğunu bölümü öne doğru yatırınız ve bu bölmenin arka plastik kapağını sökünüz. Kombinizin elektronik kartı bu bölme içerisinde yer almaktadır.
Elektronik karta temas etmeniz vücudunuzdaki statik elektriğin karta boşalmasına neden olur ve kartın zarar görmesine neden olmaktadır.

Elektronik karta temas etmemeye yani fazla dokunmamaya dikkat ederek RT yazan uçlardaki kabloyu sökünüz. Aşağıda fotoğrafı mevcut. RT; room thermostat kelimesinin kısaltmasıdır yani oda termostatı demektir. Bu uçlardan söktüğünüz kabloyu çıkartarak oda termostatınıza ait kablo uçlarını kısa devre kablosunu söktüğünüz yerlere takınız ve vidalarını güzelce sıkınız. Bu uçlarda ertı eksi-faz nötr durumu yoktur. Yani hangi kabloyu ne tarafa taktığınızın bir önemi yoktur.

Oda termostatı kablosunun diğer ucunu kombinizin dışına çıkartarak elektronik kart bölmesini kapağını kapatınız. Kombinizi toparlayarak dış gövdesini geri takınız. Kombinizin dışına çıkarttığınız kablo uçlarını termsotatınıza bağlayıp kombinizin şalterini açabilir ve kullanıma başlayabilirsiniz.

Vaillant TurboTEC Pro Termostat Bağlantısı,vaillant ecotec pro service manual, Vaillant TurboTEC Pro kullanma kılavuzu, Vaillant TurboTEC Pro oda termostatı, Vaillant VUW 242 5-3 oda termostatı, Vaillant TurboTEC Pro devre şeması, Vaillant TurboTEC Pro oda termostat montajı

Sonraki Servis Önceki Servis
Yorum Yok
Yorum Yap
comment url